Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

Rozvoj spolupráce s Vietnamom

04.12.2015 10:47

Rozvoj spolupráce s VietnamomV Bratislave sa 4. decembra konalo Slovensko-vietnamské obchodné fórum. Na podujatí sa zúčastnilo pol stovky vietnamských podnikateľov z oblastí IT, stavebníctva, automotive, energetiky, poľnohospodárstva a potravinárstva, ktorí sa so slovenskými partnermi zaoberali rozvojom vzájomnej spolupráce.

V hospodárskej oblasti je SR aktuálne 2. najväčším obchodným partnerom Vietnamu v regióne SVE po Poľsku. Vzájomný obchod tvorí najmä dovoz z Vietnamu, ktorý v roku 2014 dosiahol úrovne 1,86 mld. EUR, čo predstavuje medziročný rast o 45 %. Vývoz SR do tejto krajiny sa v roku 2014 zdvojnásobil a dosiahol 24 mil. EUR. Obchodný obrat za obdobie I. – VII. 2015 rástol o 27,1 %.

Objem registrovaných investícií SR vo Vietname predstavuje 235 mil. USD, čo je viac ako objem registrovaných investícií ostatných krajín V4 spolu. V roku 2014 v SR bola zaznamenaná prvá významná vietnamská investícia - spoločnosť FPT Software investovala v Košiciach v oblasti IT 300 mil. USD .

Hlavným motívom spolupráce zo strany Vietnamu je hľadanie exportných trhov a zdrojov technológií, ako aj podpora pre uzatváranie zmluvných dokumentov s EÚ (zmluva o partnerstve a spolupráci a dohoda o voľnom obchode).


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky