Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Rozvoj spolupráce s Chorvátskom

10.11.2016 14:30

Rozvoj spolupráce s ChorvátskomV Záhrebe sa 8. novembra konalo „Slovensko-chorvátske hospodárske fórum“. Zúčastnilo sa na ňom 24 slovenských a vyše 60 chorvátskych firiem z oblasti energetiky, infraštruktúry a životného prostredia.

Ministerstvo hospodárstva SR na fóre zastupoval generálny riaditeľ sekcie priemyselného rozvoja a investícií Dušan Jurík. Konštatoval, že prioritou bilaterálnej spolupráce medzi Slovenskom a Chorvátskom nie je iba zvyšovanie klasickej výmeny tovarov a služieb, ale seriózny záujem o vyššie formy spolupráce s chorvátskymi partnermi, čomu zodpovedá aj odvetvové zameranie fóra. „Napriek tomu, že obrat bilaterálnej obchodnej výmeny dosiahol v roku 2015 viac ako 500 mil. Eur a naše krajiny spájajú viac ako priateľské vzťahy, táto skutočnosť sa neodráža v počte spoločných podnikateľských aktivít a zrealizovaných projektov. Aj preto je vítaná každá iniciatíva, ktorá môže priniesť nové formy spolupráce medzi Slovenskom a Chorvátskom“.

Počas fóra bola podpísaná Dohoda o spolupráci medzi Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou a Chorvátskou hospodárskou komorou a Memorandum o porozumení medzi Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu a Chorvátskou hospodárskou komorou.


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky