Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

25 rokov SOPK

21.04.2017 16:08

25 rokov SOPKPri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) sa vo štvrtok 20. apríla v Bratislave konalo slávnostné zhromaždenie, na ktorom sa zúčastnil aj štátny tajomník Rastislav Chovanec.

V príhovore zhodnotil napĺňanie cieľov pre zlepšovanie podnikateľského prostredia na Slovensku a zároveň informoval o pripravovanom balíčku opatrení, ktorý bude predstavený v nasledujúcich mesiacoch. Inteligentný priemysel a stratégiu inteligentných miest označil za nevyhnutnú budúcnosť podnikania smerom k zvyšovaniu efektivity a produktivity. Zdôraznil, že MH SR má záujem o podporu podnikov v tejto sfére. Ďalej otvoril tému generačnej obmeny v rodinných podnikoch a nutnosť úzkej spolupráce v tomto smere s podnikateľskou sférou s cieľom zabezpečiť ich budúcnosť a hľadanie nástrojov na plynulé pokračovanie v ich činnosti. Na záver vyzval podnikateľov na spoluprácu aj v oblasti nastavenia nových opatrení a nástrojov na podporu exportu, ktoré by mali efektívnejšie cieliť na malé a stredné podniky na Slovensku.

Zhromaždenie pokračovalo ocenením víťazov Veľkej ceny SOPK za uplatňovanie etických princípov v podnikaní, ktorými sú spoločnosti AGROKARPATY, s. r. o., Plavnica a ZVS holding, a.s., Dubnica nad Váhom. Následne odovzdali cenu súťaže Junior Achievement Slovensko, n. o. Ocenenie TOP tím Aplikovanej ekonómie, ktorú získala JA firma FORCE zo Strednej priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom. Medzi hodnotenými kritériami boli tvorivosť pri nápade a inovatívny prístup pri riadení firmy. Študentská firma presvedčila porotu svojím náramkom BlikBlikBand.


Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky