Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Amazon zamestná v Seredi tisícku ľudí

12.05.2017 16:31

Amazon zamestná v Seredi tisícku ľudíSpoločnosť Amazon zamestná v novom logistickom centre v Seredi približne tisíc ľudí. Ich nástupný plat spolu s dochádzkovým bonusom bude nad 920 eur mesačne, k tomu dostanú aj 13. plat a balíček zamestnaneckých výhod. Pri predstavovaní budúceho centra reverznej logistiky v Seredi to uviedol viceprezident Amazonu pre Európu Roy Perticucci. Nové centrum na ploche viac ako 60 000 metrov štvorcových plánuje nadnárodný gigant otvoriť na jeseň, nábor zamestnancov na vybrané pozície už prebieha. Amazon si podľa Perticucciho investičné lokality vyberá nielen podľa dopravnej a logistickej infraštruktúry, ale aj podľa toho, kde existuje veľká skupina potenciálnych zamestnancov.

Minister hospodárstva Peter Žiga podčiarkol, že investícia Amazonu nesmeruje do priemyselnej výroby, ani do automobilového priemyslu, čím prispieva k lepšiemu rozloženiu investícií na Slovensku. Významná je svojou pridanou hodnotou, pretože Amazon plánuje do reverzného centra nasadiť najnovšie technológie.

Podľa ministra financií Petra Kažimíra by firma mohla byť jednou z prvých, ktorá bude profitovať zo štátneho programu podpory dochádzky za prácou nad určitú vzdialenosť.  Spoločnosť Amazon nečerpala zo štátneho rozpočtu žiadnu investičnú podporu. Podporu na zriadenie priemyselného parku dostalo len mesto Sereď.

SITA, Odbor komunikácie MH SR

 


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky