Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Bezplatné energetické poradenstvo na festivale Bažant Pohoda 2015

09.07.2015 12:20

Bezplatné energetické poradenstvo na festivale Bažant Pohoda 2015Bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU môžu využiť aj návštevníci festivalu Bažant Pohoda 2015 v Trenčíne. Od 9. do 11. júla 2015 môžu v špeciálnej energetickej zóne načerpať inšpirácie, ako ušetriť energiu a využívať obnoviteľné zdroje.

Program v špeciálnej energetickej zóne sa bude riadiť výzvou Ži a zabav sa s energiou. "Aj užívať sa dá bez toho, aby sme plytvali energiou. Stačí vždy myslieť na to, koľko jej musíme vyrobiť, aby sme mali pohodu," uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová.

Bezplatné energetické poradenstvo zabezpečujú špecialisti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) v poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach, ale aj na výstavách, konferenciách a ďalších podujatiach. Odborníci radia aj priamo v obciach a mestách na Slovensku, doteraz tak navštívili vyše 60 lokalít.

Na festivale v Trenčíne budú špecialisti na úspory energie k dispozícii po prvý raz. Návštevníci budú môcť priamo sledovať výrobu elektriny v mobilnom zelenom domčeku prostredníctvom fotovoltických panelov a veternej turbíny. Využiť môžu bezplatné individuálne poradenstvo, praktické brožúry, ale aj veľa zaujímavých podnetov, ako sa správať v domácnosti energeticky efektívne.

Bezplatné energetické poradenstvo bude k dispozícii počas festivalu od 10. do 18. hodiny v zóne, ktorá sa nachádza pri vstupe do areálu od obce Nozdrkovce.

 

Podrobnejšie informácie: https://www.siea.sk/bezplatne_poradenstvo_aktuality/c-9350/bezplatne-energeticke-poradenstvo-na-festivale-bazant-pohoda-2015/


Zdroj: SIEA Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky