Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Bezplatné energetické poradenstvo na veľtrhu Aquatherm v Nitre

08.02.2017 14:48

Bezplatné energetické poradenstvo na veľtrhu Aquatherm v Nitre Chcete znížiť spotrebu energie a ušetriť? Získajte užitočné informácie v správy čas a príďte sa bezplatne poradiť so špecialistami Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry na veľtrh Aquatherm, ktorý sa začína 7. februára 2017 v Nitre.

Sprísnené technické požiadavky na obnovované i nové budovy, ale aj ceny energie dávajú veľa podnetov, prečo sa zaujímať o hospodárnejšie využívanie energie. Medzinárodný veľtrh Aquatherm poskytne tradične prehľad o najnovších technológiách a trendoch v oblasti technických zariadení budov, ale zároveň je to aj príležitosť poradiť sa, ako dosiahnuť úspory energie.
 
Pri zvažovaní investície je podstatné vopred si z viacerých zdrojov overiť, aké sú možnosti technických riešení a čo sa naozaj oplatí. Výber je stále širší, preto treba dôsledne porovnávať nielen cenu technológií, ale aj prevádzkové náklady a spoľahlivosť dodávateľa. „Naši špecialisti ochotne pomôžu a odporučia, ako začať a čoho sa vyvarovať. Je na rozhodnutí každého vlastníka, či urobí zásadné opatrenia, alebo si vystačí s  čiastkovými zmenami, respektíve sa bude o možnosti, ako neplytvať energiou, aspoň zaujímať. Podstatné je hľadať užitočné a systematické riešenia,“ uviedla generálna riaditeľka Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Svetlana Gavorová.
 
V expozícii SIEA v hale M3 nájdu návštevníci aj tento rok informačné brožúry s návrhmi úsporných opatrení. Vďaka názorným schémam zapojenia jednotlivých systémov využívajúcich obnoviteľné zdroje energie je možné jednoduchšie vysvetliť, ako slnečné kolektory, fotovoltické panely, tepelné čerpadlá či kotly na biomasu fungujú, ale aj to, ktoré komponenty sú pre životnosť zariadenia dôležité.
 
Bezplatné poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU je na veľtrhu k dispozícii od 7. do 10. februára 2017. Špecialistov na úspory energie nájdete v areáli výstaviska Agrokomplex v hale M3. O konzultácie je možné  požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Bratislave, Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.

Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky