Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Dobrá správa pre Bánovce nad Bebravou. Minister Pavlis ohlásil príchod nového investora

25.03.2015 16:03

Dobrá správa pre Bánovce nad Bebravou. Minister Pavlis ohlásil príchod nového investoraObyvatelia Bánoviec nad Bebravou sa môžu tešiť na nové pracovné príležitosti. Už v lete tu rozbehne francúzsky investor MEDLINE nový biznis v oblasti zdravotníctva. V prvej fáze chce zamestnať 60 ľudí a investovať 1,6 milióna €. Pavol Pavlis, minister hospodárstva: "Som rád, že investor, ktorý má dlhoročnú tradíciu v oblasti zdravotníctva a výrobu nie len v Európe, ale aj v zámorí, si vybral ako ďalšiu krajinu pre podnikateľské aktivity práve Slovensko. Svedčí to o tom, že Slovensko je dobrým partnerom so stabilným podnikateľským prostredím a kvalitnou pracovnou silou."

Postupne, ak bude firma v dobrej kondícii, chce spoločnosť MEDLINE výrobné priestory rozširovať a postupne zamestnať dalších 200 ľudí z Bánoviec a okolia. "Prezrel som si aj výrobné priestory, ktoré sú už pripravené na rozbehnutie výroby, vrátane plochy, na ktorej by sa mala firma postupne rozširovať. V oblasti s vysokou mierou nezamestnanosti ako je tento región ma úprimne teší každá investícia, ktorá v sekundárnom procese vytvorí aj ďalšie, nové pracovné miesta pre iných podnikateľov," povedal minister Pavlis.

Firma MEDLINE vyrába a distribuuje viac ako 125 000 rôznych zdravotníckych výrobkov po celom svete s 9 000 zamestnancami vo svete, pričom viac ako 1000 z ich je v Európe. Zameriava sa na výrobu špeciálnych balíčkov sterilného materiálu určeného na operačné zákroky. Každý balíček je zložený z príslušných zdravotníckych potrieb a pomôcok podľa špecifickosti zákroku a firma ho vie dodať zdravotníckemu zariadeniu do 30 minút.
Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky