Textová verzia
Nedeľa 25. jún 2017

Európska e-rally eTourEurope 2015 sa zastaví aj v Bratislave

04.05.2015 11:31

Európska e-rally eTourEurope 2015 sa zastaví aj v BratislaveMinisterstvo hospodárstva SR spoluorganizuje podujatie v rámci európskej e-rally eTourEurope 2015, ktoré sa bude konať v sobotu 16. mája 2015 od 13:00 do 16:00 na parkovisku pri Novej budove Slovenského národného divadla na Pribinovej ulici č. 17 v Bratislave.

 

Pri tejto príležitosti bude mať široká verejnosť možnosť zoznámiť sa s rôznymi modelmi elektrických áut (Tesla Model S, VW e-up!, Nissan Leaf a iné), e-bikes, či spôsobom nabíjania elektromobilov. Na niektorých modeloch budú umožnené aj testovacie jazdy.

Podujatie eTourEurope prezentujúc európsku a nadnárodnú elektromobilitu, súčasné elektrické vozidlá, ich výkony a technológiu dokazuje, že mediálne obmedzenia, ako je napríklad stres z dojazdu už majú riešenia, a že elektromobily sú vhodné pre každodenné použitie. Podujatie tiež vytvára povedomie o potrebe rozšírenia infraštruktúry pre rýchle nabíjanie.

V Bratislave sa eTour zastaví na 3 hodiny v čase od 13:00 hod. do 16:00 hod., počas ktorých sa uskutoční tzv. eRoadShow - prezentácia elektromobilov, súvisiacich exponátov a aktivít, predvádzacie jazdy, inštruktáže, prejavy, fotografovanie, rozhovory so zaujímavými ľuďmi a na záver o 16:00 hod. nasleduje štart ďalšej etapy do Viedne.

Viac informácií o podujatí na: http://www.etoureurope.eu/


Zdroj: Komunikačné oddelenie MH SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky