Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

Informačný deň Európskeho inovačného a technologického inštitútu

08.10.2015 11:00

Informačný deň Európskeho inovačného a technologického inštitútuV pondelok 26. októbra 2015 sa v B-klube Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FEI STU) uskutoční informačný deň Európskeho inovačného a technologického inštitútu (EIT). Podujatie organizuje EIT v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstvom hospodárstva SR.
Hlavným cieľom informačného dňa je informovať predstaviteľov univerzít, výskumných centier a podnikov o možnostiach zapojenia sa do aktivít EIT a o pripravovanej výzve EIT v roku 2016.

EIT vznikol za účelom posilniť inovačnú schopnosť krajín EÚ vďaka integrovaniu vysokoškolského vzdelávania, výskumu a inovácií. V súčasnosti zastrešuje EIT päť znalostných a inovačných spoločenstiev (Knowledge Innovation Community – KIC) v oblastiach Climate-KIC, KIC InnoEnergy, EIT ICT Labs, EIT Raw Materials, EIT Health. Na začiatku roku 2016 bude otvorená výzva na dve nové spoločenstvá KIC (každá max. 5 krajín): „Food for Future“ a „Added Value Manufacturing“.
Účasť na podujatí potvrdil riaditeľ EIT Martin Kern a významní zástupcovia všetkých existujúcich KICs. Za slovenskú stranu budú podujatie otvárať minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler a minister hospodárstva SR Vazil Hudák.

Registračný formulár a program podujatia nájdete na linku: http://www.minedu.sk/informacny-den-europskeho-inovacneho-a-technologickeho-institutu/

 


Zdroj: EIT Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky