Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Minister hospodárstva a primátor Košíc rokujú v Japonsku o príchode významnej investície na východné Slovensko

24.11.2016 07:48

Minister hospodárstva a primátor Košíc rokujú v Japonsku o príchode významnej investície na východné SlovenskoVýznamná japonská spoločnosť zvažuje investiciu na východnom Slovensku. Delegácia na čele s ministrom hospodárstva Petrom Žigom a primátorom Košíc Richardom Rašim v Japonsku rokuje o príchode významnej investície priamo do Košíc. Ide o renomovaný nadnárodný koncern Minebea, ktorý podniká v oblasti elektrotechniky a prevádzkuje úspešne niekoľko desiatok závodov na celom svete.

Minister hospodárstva Peter Žiga, primátor Košíc Richard Raši a prezident spoločnosti Yoshihisa Kainuma už v japonskej Karuizawe podpísali spoločné memorandum o porozumení, ktoré je dôležitým krokom pre dokončenie investície. Následne si prezreli závod spoločnosti.
"Konečne máme výnimočnú šancu po dlhých rokoch dostať veľkého investora svetového mena priamo do Košíc. Ide o veľkú investíciu, rádovo ide o desiatky miliónov eur a stovky pracovných miest. Môžeme pomôcť východnému Slovensku a opäť ukázať, že sme atraktívny a dôveryhodný partner,"  povedal minister hospodárstva Peter Žiga.
„Ak sa podarí všetko úspešne dotiahnuť do konca, pôjde o významný impulz pre Košice a celý región. Mimoriadne dôležitý pre budúcnosť je plán investovať aj do výskumu a vývoja," zdôraznil primátor Richard Raši.
O podrobnostiach investície plánuje rezort hospodárstva a mesto Košice informovať pravdepodobne na budúci týždeň.
Odbor komunikácie MH SR

 


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky