Textová verzia
Utorok 30. máj 2017

Minister hospodárstva Pavol Pavlis bol skontrolovať, ako je Slovensko pripravené na EXPO

18.04.2015 12:45

Minister hospodárstva Pavol Pavlis bol skontrolovať, ako je Slovensko pripravené na EXPOMinister hospodárstva odcestoval do Milána, aby si skontroloval stav pripravenosti slovenského pavilónu na EXPO 2015. Cieľom cesty bolo overiť si na mieste, či prípravné práce naozaj finišujú, ako ho informoval generálny riaditeľ EXPO Miláno 2015 Martin Polák, a či je náš pavilón tým, čím sa bude môcť Slovensko o pár dní popýšiť.

EXPO totiž otvára svoje brány pre návštevníkov už 1. mája a verejnosť má každý rok čoraz väčšie očakávania. Aj preto boli kritériá pre tohtoročné EXPO nastavené vysoko. Minister Pavol Pavlis: „Pavilón bude prezentovaný kreatívnym konceptom „Slovensko je krajina plná energie. Príďte si k nám dobiť "baterky". Naša expozícia v Miláne predstaví Slovensko ako dynamickú, životaschopnú, energickú a duchom mladú krajina, ktorá ponúka nielen množstvo zážitkov a krásnych miest, ale aj množstvo nápadov a šikovných, úspešných ľudí. Jednoducho, ako miesto so skvelými podmienkami na regeneráciu, inšpiráciu, ale aj na naštartovanie, či rozšírenie biznisu.“

Slovensko sa bude prezentovať v dvoch častiach expozície, s celkovou rozlohou 1010 m². V exteriéri, ktorého dominantou je energetický pylón, si každý môže na chvíľu oddýchnuť, dobiť energiu, posedieť si na vaku, nabiť aj svoj mobil, tablet či notebook. Druhá, interiérová časť prezentuje rôznorodú energiu Slovenska a tiež spojenie moderného dneška s kultúrnou tradíciou v šiestich tematických okruhoch: TRADÍCIE, INOVÁCIE, ŠPORT, KULTÚRA, ZÁŽITKY a VÝŽIVA. Okrem iných zaujímavých exponátov si návštevníci budú môcť pozrieť 22 tisíc rokov starú Moraviansku venušu vyrezanú z mamutieho kla, ako aj prezentáciu unikátneho slovenského lietajúceho automobilu - Aeromobil. Priamo do slovenských regiónov návštevníkov zas prenesú špeciálne okuliare pracujúce s virtuálnou realitou.

„Chýbať nebude reštaurácia s tradičnými slovenskými špecialitami. V programe na otváracom ceremoniáli, ako aj Národnom dni Slovenskej republiky dostanú priestor aj významní slovenskí umelci,“ spresnil Martin Polák, generálny komisár EXPO 2015.

Našu expozíciu nájdu návštevníci v blízkosti jedného z dvoch hlavných vstupov na výstavisko. Priamo susediacimi krajinami sú Japonsko a Rusko, v jej blízkosti sú expozície Kataru, Nemecka, Švajčiarska, Rakúska, Talianska a USA.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky