Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

Minister hospodárstva Pavol Pavlis ohlásil v Nových Zámkoch novú investíciu

30.04.2015 10:46

Minister hospodárstva Pavol Pavlis ohlásil v Nových Zámkoch novú investíciuMinister hospodárstva Pavol Pavlis v utorok, 28. apríla 2015, počas výjazdu v Nových Zámkoch ohlásil novú investíciu a vznik minimálne 200 nových pracovných miest. Slovensko totiž uspelo v konkurencii s Poľskou republikou a akciová spoločnosť Osram dala prednosť investovaniu na Slovensku pre Poľskom.

V uplynulých mesiacoch spoločnosť OSRAM deklarovala vláde Slovenskej republiky záujem vytvoriť niekoľko stoviek nových pracovných miest v Nitrianskom regióne, konkrétne v mestách Nové Zámky a Nitra. Nové pracovné miesta sa týkajú iniciatívy Global Shared Services & Process Excellence. Na základe viacerých diskusií spoločnosti OSRAM s agentúrou SARIO,  ako aj so zástupcami Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky boli nakoniec všetky zúčastnené strany schopné dospieť k dohode, ktorá viedla k rozhodnutiu spoločnosti vybudovať dané pracovné miesta na Slovensku.

Spoločnosť OSRAM na ostatnom stretnutí s ministrom hospodárstva SR Pavlom Pavlisom rokovala o možnej podpore spoločnosti pri plánovanej expanzii, kedy sa vedenie spoločnosti OSRAM rozhodovalo o umiestnení svojej novej investície medzi Slovenskom a Poľskom. Spoločnosť OSRAM sa zaviazala k vytvoreniu minimálne 200 nových pracovných miest vo svojej organizácii Global Shared Services EMEA v nadchádzajúcich troch až šiestich rokoch. Pri úspešnom ukončení prvej etapy projektu je potenciál vytvoriť ďalších 200 nových pracovných miest. Výška investície predstavuje 400.000 eur.

Pavol Pavlis, minister hospodárstva SR

„O umiestnenie tejto investície sme súťažili s Poľskom, predložili sme ponuku, ktorá sa neodmieta,“ konštatoval minister hospodárstva SR Pavol Pavlis. Podľa jeho slov predstavuje vládny investičný stimul 25 % celkových investičných nákladov, ak investor splní všetky náležitosti v zmysle zákona.

Servisné stredisko Osramu v Nitre by malo byť tretím najväčším servisným strediskom na Slovensku. Ako zdôraznil Verbich, výroba naďalej zostane sústredená v Nových Zámkoch. Väčšina nových pracovných miest, zhruba 80 až 90 %, však vznikne v servisnom stredisku v Nitre.

Róbert Verbich, regionálny riaditeľ spoločnosti Osram pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko

„Naše rozhodnutie súvisí s dostupnosťou pracovnej sily. V krajskom meste sú stredné i vysoké školy, ľudia sú jazykovo vybavení,“ povedal Verbich. Podľa jeho slov je reálne, že po skončení prvej etapy projektu pribudnú ďalšie dve stovky nových pracovných miest. Firma plánuje investovať do vedy a výskumu.


Fotogalérie:
Zdroj: TASR/MH SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky