Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Minister hospodárstva rokoval v ruskom Petrohrade o energetike a investíciách

05.06.2017 09:29

Minister hospodárstva rokoval v ruskom Petrohrade o energetike a investíciáchMinister hospodárstva Peter Žiga navštívil 1. - 2. júna 21. ročník Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra v Rusku. Na tomto prestížnom podujatí, prezývanom „ruský Davos“, sa stretol aj s predstaviteľmi ruskej vlády.

Petrohradské medzinárodné ekonomické fórum je okrem ekonomických diskusií aj miestom významných stretnutí štátnikov. Pravidelne sa na ňom zúčastňujú najvyšší predstavitelia ruskej vlády, vrcholní predstavitelia vplyvných a ekonomicky silných krajín a prezentujú sa tu najbohatšie a najvýznamnejšie ruské spoločnosti – najmä v oblasti energetiky, regióny Ruska, prípadne ďalšie krajiny sveta.
 
Slovensko zastupoval minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý fórum využil na rokovania s ruským ministrom obchodu a priemyslu Denisom Manturovom a následne ministrom energetiky Alexandrom Novakom. Hlavnými témami boli predovšetkým vzájomné obchodné vzťahy a energetika. Možnosti investícií na Slovensku boli zasa predmetom stretnutia s predstaviteľmi ruskej banky Sberbank.
 
Na podujatí vystúpil ruský prezident Vladimír Putin, generálny tajomník OSN António Guterres, ale aj indický premiér Narendra Modi alebo rakúsky spolkový kancelár Christian Kern. Podľa organizátorov malo prísť takmer 40 ministrov z 26 krajín, registrovaných bolo viac ako 5 tisíc účastníkov a medzi nimi takmer tisícka šéfov významných ruských a zahraničných podnikov a veľkých koncernov. Medzi najdôležitejšie témy patrili inovácie, investície, ale predovšetkým energetika. Aj pre tohtoročný teroristický útok v Petrohrade sprevádzali fórum prísne bezpečnostné opatrenia. 
 
Odbor komunikácie MH SR

Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky