Textová verzia
Piatok 23. jún 2017

Minister Hudák pracovne v Indii

12.10.2015 14:08

Minister Hudák pracovne v IndiiMinister Vazil Hudák absolvoval 7. až 11. októbra zahraničnú pracovnú cestu v Indickej republike.

Počas prvého dňa (8. októbra) otvoril o 10.00 hod slávnostným gongom Bombay Stock Exchange (BSE) v Mumbai a následne rokoval priamo s prezidentom BSE Ashishkumar Chauhan a s ďalšími vrcholnými predstaviteľmi BSE. Prezrel si aj ich inovatívne inkubačné centrum na podporu start-upov. Na slávnostnom pracovnom obede s ministrom, ktorý pripravil honorárny konzul SR v Mumbai Amit Choksey, sa zúčastnili vrcholoví predstavitelia súkromného sektora v Indii. Nasledovali rokovania so zástupcami podnikateľskej sféry v All India Industries Association s dôrazom na rozvíjanie vzájomnej ekonomicko-obchodnej spolupráce a investičných aktivít Indickej republiky na Slovensku.
Ďalší deň návštevy v Dillí minister rokoval s ministrom železníc Indie Shri Suresh Prabhakar Prabhu za účelom predstavenia výrobných kapacít slovenského železničného priemyslu a jeho potenciálu pre aktuálnu modernizáciu indických železníc. V popoludňajších hodinách diskutoval v Confederation of Indian Industry (CII) s predsedom regionálnej rady CII pre strednú Európu Deep Kapuria a predstaviteľmi indických spoločností, ktoré prejavili záujem o slovenský trh. Nasledoval round-table na veľvyslanectve Slovenskej republiky s prezidentom Indian Importers Chambers of Commerce and Industry Atul Kumar Saxena, ktorý prejavil záujem o zriadenie stáleho zastúpenia svojej organizácie v SR.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky