Textová verzia
Nedeľa 25. jún 2017

Minister Hudák pracovne v Ženeve

01.03.2016 10:41

Minister Hudák pracovne v ŽenevePrezentácia ekonomického vývoja Slovenskej republiky (SR), investičných možností, ktoré SR ponúka zahraničným investorom, ale aj predstavenie stratégie SR o rozvoji startupových projektov a budovania „smart-industry“ boli témami rokovania Vazila Hudáka so Ženevským vedením obchodnej a priemyselnej komory (CCIG) 26. februára.

Minister informoval o aktuálnom makroekonomickom vývoji SR, orientácii slovenskej ekonomiky, poukázal na investičné možnosti, ktoré Slovensko ponúka zahraničným investorom a vyjadril záujem SR o spoluprácu so Švajčiarskom v oblasti inovácii. Ďalej informoval o vysokej vzdelanostnej úrovni slovenských pracovníkov, vrátane prepojenia procesu vzdelávania s praxou.

Investície Švajčiarska v SR nezodpovedajú potenciálu, ktorým disponuje, preto minister vyzval predstaviteľov CCIG, aby hľadali priestor pre uplatnenie investičných aktivít svojich členov. Spoločne bol ako možný priestor definovaný bankový priemysel – jedna z hlavných domén ženevského kantónu. Predstavitelia CCIG načrtli zváženie účasti zástupcu z bankového sektora ako člena podnikateľskej misie, ktorá bude sprevádzať v júni 2016 prezidenta Švajčiarska počas jeho oficiálnej návštevy na Slovensku. Zástupcovia CCIG informovali, že s cieľom prilákania nových investorov ženevský kantón, charakterizovaný predovšetkým sektormi bankovníctva, poisťovníctva, telekomunikáciami a hodinárskym priemyslom, vyvíja úsilie smerom k zníženiu daňového zaťaženia a zavedenia jednotnej dane v kantóne vo výške 13%.

Počas návštevy Ženevy minister Vazil Hudák absolvoval aj rokovanie v Európskej organizácii pre jadrový výskum (CERN) a poskytol denníku Tribune de Geneve interview o možnostiach obchodnej a investičnej spolupráce medzi Slovenskom a Švajčiarskom.


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky