Textová verzia
Pondelok 29. máj 2017

Minister rokoval s tromi investormi, ktorí by na Slovensku mohli vytvoriť až 1400 nových pracovných miest

01.04.2015 15:32

Minister rokoval s tromi investormi, ktorí by na Slovensku mohli vytvoriť až 1400 nových pracovných miestMinister hospodárstva Pavol Pavlis rokoval s predstaviteľmi troch zahraničných spoločností, ktoré prejavili záujem expandovať na Slovensku. V dvoch prípadoch ide o rozšírenie výroby, v jednom prípade o nového investora z Kórejskej republiky. Investori však dostali ponuky aj z okolitých krajín (Česká republika a Poľsko), a preto rokovali na pôde ministerstva hospodárstva o možnostiach podpory zo strany MH SR. Títo investori by mohli v krátkom čase vytvoriť do 1400 nových pracovných miest v regióne Hornej Nitry, Turca a okolia Nitry.

Prvý z investorov už pôsobí na Slovensku a oznámil rozširovanie výroby v rozsahu viac ako 600 pracovných miest v oblasti automobilového priemyslu, a to v regióne Hornej Nitry. "Túto investíciu predstavíme v priebehu dvoch týždňov priamo v regióne, keďže je potrebné ešte dotiahnuť niekoľko detailov," avizoval na brífingu s novinármi minister, Pavol Pavlis.

Ďalšiu potenciálnu investíciu na Slovensku ohlásil výrobca svetelných zariadení spoločnosť OSRAM, ktorá už dnes v regióne Nových Zámkov zamestnáva vyše 1200 zamestnancov. "V prvej fáze v horizonte troch rokov by sa výroba mala rozšíriť o ďalších 200 až 400 miest v oblasti servisných služieb pre región Európy s tým, že do budúcnosti je predpoklad na vytvorenie celkom 600 pracovných miest," priblížil minister. Podotkol, že Slovensku záleží na tom, aby služby ostali v regióne Nitry a Nových Zámkov. "Dohodli sme sa, že ponúkneme príspevok na vytvorenie nového pracovného miesta s tým, že sa rokovania uskutočňujú okrem Slovenska aj v Poľsku. Vrcholným predstaviteľom spoločnosti sme dali takú ponuku, ktorá by sa nemala odmietnuť," konštatoval Pavlis.

Po rokovaní s predstaviteľmi kórejskej spoločnosti Sam Hwa Tech ide o úplne novú investíciu v regióne Turiec. Ide o spoločnosť, ktorá je v automobilovom priemysle už známa. Prichádza na Slovensko s tým, že v krátkodobom horizonte by mala vytvoriť do 200 pracovných miest. Zabezpečovať by mala dodávky pre spoločnosti Kia a Hyundai. V Turci pôjde o novú lokalitu.

"Ministerstvo sa rozhodlo aktívne vstúpiť do procesu vyhľadávania investorov a pracovať aktívne takým spôsobom, že nečakáme, kedy prídu na Slovensko a oznámia svoju investíciu. Takým, ktorí sú už etablovaní na Slovensku, chceme poskytnúť také možnosti, aby rozširovali svoju výrobu a služby. Verím, že ponuky, ktoré sme im dali, sú také, ktoré sa neodmietajú," povedal dnes po rokovaní Pavlis.
Fotogalérie:
Zdroj: TASR/MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky