Textová verzia
Utorok 30. máj 2017

Národné fórum produktivity v Žiline

27.10.2015 12:16

Národné fórum produktivity v ŽilinePod záštitou Ministerstva hospodárstva SR a Zväzu automobilového priemyslu SR sa 27. októbra 2015 v Žiline konala konferencia CEIT (Central European Institute of Technology) .

Národné fórum produktivity je každoročné podujatie organizované spoločnosťou CEIT. Konferencia predstavuje otvorenú platformu na výmenu poznatkov zo Slovenska i zahraničia v oblasti inovatívnych riešení v priemysle. Témou 18. ročníka bola problematika novej generácie výrobných systémov. Prevratné technologické zmeny prinášajú informačné a komunikačné technológie a efektívne,  rýchle využívanie objavov v prírodných vedách. Nové generácie materiálov si vyžadujú nové priemyselné technológie s nevyhnutnosťou zmeniť doterajšie prístupy k inovačným procesom a riadeniu priemyselnej činnosti a podnikania ako celku.

"Priemyselné firmy pri ďalšom rastie produktivity si už nevystačia len s organizačnými zásahmi, odstraňovaním plytvania a zoštíhľovania výroby. Nový smer udávajú digitálne technológie, ktoré v relatívne krátkom čase vyústia do inteligentnej fabriky, ako ju definuje aj stratégia Industrie 4.0," pripomenul minister Vazil Hudák.

Skupina CEIT Group je inovatívnym zoskupením, ktoré prostredníctvom výskumu a vývoja prináša na trh nové, vysoko sofistikované riešenia. Skupina ponúka organizáciám - priemyselným partnerom - zvyšovanie ich výkonnosti a konkurencieschopnosti prostredníctvom inovácií výrobkov, technológii a procesov, systémov a služieb.

"Na Slovensku máme najmodernejšie technológie a 4 pobočky - v Bratislave, Košiciach, Martine a Stupave. Ďalšia generácia áut, ktorá sa bude vyrábať v Bratislave, bude čisto slovenská. Ročne vyrábame 400 000 vozidiel, robíme 6 rôznych modelov a neustále musíme zvyšovať efektívnosť a produktivitu. Dôležitý je pre nás aj priemysel 4.0 a neustále zlepšovanie sa a implementovanie inovácií," prezentoval zámery Volkswagen Slovakia generálny riaditeľ spoločnosti Albrecht Reimold.

V rámci konferencie odovzdal minister Hudák Národnú cenu za produktivitu v kategóriách:

Malý a stredný podnik - Würth International Trading

Veľký podnik - INA Kysuce a INA Skalica

Ocenenie osobností za dlhodobý prínos v oblasti zvyšovania produktivity v Slovenskej rebublike:

Albrecht Reimold, Volkswagen Slovakia

Rastislav Tribula, CEIT Technical innovation, s. r. o.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky