Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Nové pracovné príležitosti v Bojniciach

09.12.2015 12:46

Nové pracovné príležitosti v BojniciachV obchodno-distribučnom stredisku spoločnosti Unipharma v Bojniciach za účasti bývalej hlavy štátu Ivana Gašparoviča a štátneho tajomníka Rastislava Chovanca 8.12. slávnostne otvorili nový sklad .

Spoločnosť vznikla v roku 1992 a zaoberá sa distribúciou liekov a zdravotníckeho materiálu. Vlani dosiahla obrat vyše 400 miliónov eur a zamestnávala 620 ľudí. Vďaka novému skladu vznikne viac ako 80 nových pracovných miest a zefektívni sa distribúcia liekov na Slovensku, keďže sklad má kapacitu 7000 paliet. Unipharma bude dodávať balenia liekov nielen do celého Slovenska, ale aj do okolitých krajín – Česka, Maďarska, Poľska a Rakúska. Výška celkovej investície dosiahla 6,1 milióna eur.

„Je veľmi dobré, že čisto slovenská firma, akou je dnes Unipharma, sa dokáže na veľmi ťažkom trhu distribúcie liekov rozvíjať a má dopyt po svojich produktoch tak veľký, že musela zainvestovať a postaviť nové distribučné centrum,“ povedal pri otvorení štátny tajomník Chovanec, „Mňa osobne teší, že slovenské firmy dokážu udržať krok aj so zahraničnými, napríklad tým, že tak veľa investujú, respektíve prinášajú nejaké inovatívne riešenia. Tento projekt nemal podporu, čo sa týka investičnej pomoci a pre štát je samozrejme zaujímavejšie, keď si investori dokážu zvážiť svoj podnikateľský zámer a nežiadajú vždy len o pomoc.“
Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky