Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

P. Žiga: Návrh na predsedu ÚRSO by mala vláda schvaľovať na schôdzi 4. júla

14.06.2017 17:23

P. Žiga: Návrh na predsedu ÚRSO by mala vláda schvaľovať na schôdzi 4. júla Návrh na nového predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) by mala vláda schvaľovať na schôdzi 4. júla 2017. Informoval o tom dnes po rokovaní vládneho kabinetu minister hospodárstva Peter Žiga. Oznámenie o výberovom konaní na post predsedu ÚRSO vydá MH SR na svojej webovej stránke.

Zákon o regulácii v sieťových odvetviach parlament po prelomení veta prezidenta SR Andreja Kisku schválil 13. júna. „Dnes sme vydali na MH SR metodický pokyn, že zriaďujeme výberovú komisiu, v rámci ktorej budú zastúpení reprezentanti podnikateľského sektora, Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republikovej únie zamestnávateľov, Klubu 500 a Združenia miest a obcí Slovenska. Budú v nej aj zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR," priblížil minister Žiga.

MH SR na svojej webovej stránke vydá oznámenie o výberovom konaní na post predsedu ÚRSO. „Následne, keď nám prídu prihlášky záujemcov o tento post, zasadne výberová komisia a vyberie najvhodnejšieho kandidáta. Chceli by sme náš návrh doručiť na schôdzu vlády, ktorá sa bude konať 4. júla," dodal Peter Žiga.

Nového šéfa ÚRSO po novom vymenuje vláda.  Funkcia predsedu ÚRSO a predsedu Regulačnej rady ÚRSO sa oddelí.
      
TASR, Odbor komunikácie MH SR

Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky