Textová verzia
Pondelok 29. máj 2017

Peter Žiga: Efektívna spolupráca s Francúzskom je pre našu ekonomiku veľmi dôležitá

23.11.2016 17:16

Peter Žiga: Efektívna spolupráca s Francúzskom je pre našu ekonomiku veľmi dôležitáMinister hospodárstva Peter Žiga predstavil v Paríži významným podnikateľom a spoločnostiam zo združenia MEDEF slovenskú ekonomiku a perspektívy investovania. Zdôraznil význam podpory inovácií, investície do výskumu a vývoja a odpovedal na otázky podnikateľov. Následne ich pozval aj na návštevu Slovenska, aby sa vzájomné kontakty prehlbovali.

„Francúzsko je pre našu ekonomiku dôležitý partner. Pre Slovensko je to piaty najvýznamnejší exportný trh a etablovalo sa u nás úspešne niekoľko kľúčových veľkých spoločností vrátane automobilky PSA,“  skonštatoval minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý bol na návšteve Francúzska v rámci delegácie prezidenta Andreja Kisku.  Na ceste sa zúčastnili aj zástupcovia slovenských firiem vrátane tvorcov tzv. startupových projektov.
Minister sa stretol aj s predsedom francúzskeho Národného zhromaždenia Claudom Bartholonem a prezidentom Francoisom Hollandom. V Elyzejskom paláci sa spolu s hlavami štátov Peter Žiga zúčastnil aj na slávnostnom podpise dohody v oblasti školstva, vzdelávania, univerzitnej a vedeckej spolupráce medzi oboma krajinami.
Na záver dvojdňovej cesty spolu s prezidentom navštívil Centrum výskumu a vývoja automobilky PSA Peugeot Citroën.
 
Odbor komunikácie MH SR

 


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky