Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Pracovná cesta R. Chovanca na východnom Slovensku

03.12.2015 15:34

Pracovná cesta R. Chovanca na východnom SlovenskuŠtátny tajomník Rastislav Chovanec navštívil 3.12. východ Slovenska. Stretol sa s významnými zamestnávateľmi, s ktorými diskutoval o ich súčasnej situácii a o najväčších problémoch podnikania v regióne.

V Michalovciach navštívil Syráreň Bel, ktorá zamestnáva 450 zamestnancov, čím sa radí k najväčším zamestnávateľom v oblasti spracovania mlieka na Slovensku. Syráreň Bel je členom francúzskej rodinnej firmy Bel Groupe, ktorá v tomto roku oslavuje 150. výročie svojho založenia. Stretnutie s riaditeľom závodu Martinom Buršákom a finančným riaditeľom Martinom Ohriskom bolo venované otázkam slovenského trhu a exportu.

Rastislav Chovanec navštívil aj firmu BSH Drives and Pumps, ktorá je členom skupiny BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH. Slovenská firma vyrába elektromotory a čerpadlá pre práčky, sušičky a umývačky riadu. Súčasťou aktivít je aj výskum a vývoj elektromotorov a softvéru pre domáce spotrebiče, pričom na technologické centrum bola spoločnosti schválená investičná pomoc v septembri 2015. BSH patrí k firmám, ktoré sa zapojili do nového systému duálneho vzdelávania, čo bolo aj jednou z diskutovaných tém s generálnym manažérom Jánom Schumerom a konateľom Petrom Medviďom. Ako súčasť návštevy si štátny tajomník pozrel špeciálne testovacie laboratórium, kde sa vykonávajú výstupné testy motorov a ďalších výrobkov.

V Prešove štátny tajomník navštívil závod na výrobu turbodúchadiel firmy Honeywell v Záborskom, ktorej bola v novembri takisto schválená investičná pomoc. Aktuálne spoločnosť Honeywell zamestnáva v závode 430 pracovníkov na tri zmeny, pričom veľká časť z nich sa venuje vysoko expertnej činnosti. S riaditeľom závodu Ľudovítom Naďom diskutoval štátny tajomník o dopadoch kauzy Volkswagen, ako aj o európskej iniciatíve Real Driving Emissions, ktorú spoločnosť plne podporuje.

Na záver sa štátny tajomník stretol s generálnym manažérom AT&T Košice Jürgenom Mussmannom a s oblastným manažérom Rastislavom Miľkom. Zástupcovia firmy predstavili aktivity košickej pobočky, a to najmä vysoko odbornú prácu v oblasti IT, ktorú v súčasnosti vykonáva viac ako 750 zamestnancov, plánované rozširovanie pobočky, prácu so strednými a vysokými školami v regióne a takisto činnosť v rámci podporovania komunity.

„Som veľmi rád, že sa nám počas stretnutí s firmami podarilo porozumieť problémom, ktorým podnikatelia na východnom Slovensku čelia. Takisto sme získali informácie o tom, ako sa úspešné zahraničné spoločnosti spolupodieľajú na zlepšovaní života vo svojom okolí, či už aktivitami pre verejnosť alebo pre svojich zamestnancov. Odchádzame s mnohými nápadmi, ktoré sme pripravení v najbližších týždňoch premietnuť do praxe,“ povedal štátny tajomník Chovanec.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky