Textová verzia
Piatok 23. jún 2017

Príde svetový projekt Hyperloop na Slovensko?

09.03.2016 11:02

Príde svetový projekt Hyperloop na Slovensko? Projekt Hyperloop predstavuje tranzitné kapsule poháňané slnečnou energiou, ktoré sa pohybujú v nízkotlakových trubiciach takmer nadzvukovou rýchlosťou. V súčasnosti existujú na svete iba dve spoločnosti, ktoré koncept Hyperloopu realizujú: Hyperloop Technologies a Hyperloop Transportation Technologies.

Obe budujú testovaciu dráhu v Kalifornii. "S výstavbou sme začali v roku 2016 v modernom kalifornskom mestečku Quay Valley,” uviedol Dirk Ahlborn, CEO spoločnosti Hyperloop Transportation Technologies, ktorý si počas návštevy Slovenska od 7. do 9. marca vypočul aj nápady miestnych startupistov. "Zvažujeme možnosti, ktoré Slovensko môže projektu ponúknuť," vysvetlil jej dôvody.

Projekt Hyperloop by efektívne konkuroval cestovaniu lietadlom, vlakom, či autom. Jeho úspešnou realizáciou by ľudia šetrili nielen čas, ale aj životné prostredie. Je ekologický a energeticky úsporný. “Vyriešil by narastajúci problém znečistenia ovzdušia a zároveň aj stúpajúci počet áut na cestách,” uviedol Ahlborn.

Návšteva Dirka Ahlborna signalizuje úspešnú transformáciu Slovenska na krajinu, ktorej prioritou je inovačná politika. Naši startupisti na stretnutí ukázali inovatívneho ducha a vynaliezavosť. Slovensko tak vykonalo prvý krok k spolupráci na projekte Hyperloop, ktorý okrem revolúcie v doprave prepája projekty s veľkým potenciálom v spoločnom záujme transformácie spoločnosti.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky