Textová verzia
Nedeľa 25. jún 2017

Rastislav Chovanec prijal parlamentárneho štátneho tajomníka Spolkového ministerstva hospodárstva a energií Uweho Beckmeyera

13.05.2015 15:08

Rastislav Chovanec prijal parlamentárneho štátneho tajomníka Spolkového ministerstva hospodárstva a energií Uweho BeckmeyeraŠtátny tajomník Ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec dňa 12.5.2015 prijal parlamentárneho štátneho tajomníka Spolkového ministerstva hospodárstva a energií a člena Nemeckého spolkového snemu pána Uweho Beckmeyera s nemeckou delegáciou. Bilaterálne stretnutie sa konalo pri príležitosti 10. Výročia Nemecko-slovenskej obchodnej a priemyselnej komory.


Témami rokovania boli slovensko-nemecké hospodárske a obchodné vzťahy, kde obaja štátni tajomníci vyzdvihli vysokú úroveň už existujúcich vzťahov a vyjadrili záujem na ďalšom prehlbovaní hospodárskych kontaktov s Nemeckom. V oblasti energetiky sú dôležitými aktuálnymi témami najmä Koncept Energetickej únie a plynovod Eastring. Ďalšou témou rozhovoru bolo aj duálne vzdelávanie, kde štátny tajomník Chovanec vyzdvihol, že Nemecko víta zavedenie duálneho odborného vzdelávania na Slovensku. Ďalším podujatím, ktoré sa konalo pri príležitosti výročia Nemecko-slovenskej obchodnej a priemyselnej komory bol okrúhly stôl s predstaviteľmi zástupcov členov komory, na ktorom vystúpil R. Chovanec v panelovej diskusii, jej témou bolo smerovanie slovenského hospodárstva.
Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky