Textová verzia
Utorok 30. máj 2017

Rokovanie na ministerstve práce o situácii v U. S. Steel Košice

07.04.2016 14:21

Rokovanie na ministerstve práce o situácii v U. S. Steel KošiceMinister hospodárstva Peter Žiga sa zúčastnil stretnutia na pôde rezortu práce, sociálnych vecí s ministrom Jánom Richterom, štátnym tajomníkom ministerstva práce Branislavom Ondrušom a odborármi. Zaoberali sa situáciou v košických oceliarňach.

Stretnutie iniciovalo vedenie Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice. Hlavnou témou bola príprava novej kolektívnej zmluvy v spoločnosti U.S. Steel Košice. Platnosť starej vypršala 31. marca. Zástupcovia zamestnávateľa a zamestnancov už majú po jedenástich vyjednávaniach na stole kompromisný návrh. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny verí, že sa strany napokon dohodnú. „U.S. Steel patrí k zodpovedným zamestnávateľom s nadštandardnými pracovnými podmienkami nielen pokiaľ ide o mzdy a benefity pre zamestnancov, ale aj o ochranu a bezpečnosť zdravia pri práci,“ hovorí minister Ján Richter.

Dohodnuté znenie kolektívnej zmluvy sa odborárom pozdáva. „Sme radi, že sa nám podarilo zachovať pre zamestnancov všetky doterajšie výhody a najmä vyjednať nárast miezd v priemere o 3 %,“ opisuje predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Mikuláš Hintoš. Zástupcovia zamestnancov očakávajú, že kolektívnu zmluvu podpíšu s vedením U.S. Steel Košice do konca apríla. „Odborom záleží na zamestnanosti a dobrých pracovných a sociálnych podmienkach pre zamestnancov. Urobíme všetko preto, aby k podpisu došlo čo najskôr,“ dopĺňa predseda OZ KOVO Emil Machyna.

Predstavitelia vlády sa chcú v krátkom čase stretnúť aj s vedením U.S. Steel Košice. Najväčšiemu zamestnávateľovi na východe Slovenska spôsobuje problémy dramatický pokles objednávok a zlý stav na trhu s oceľou pre extrémne vysoké objemy dumpovaných produktov dovážaných do Európy v posledných mesiacoch.

Na rokovaní zastupovali OZ KOVO predseda Emil Machyna, predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Mikuláš Hintoš, podpredseda Rady odborov OZ KOVO Juraj Varga a tajomník OZ KOVO U.S. Steel Košice Alexander Tažík.


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky