Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

Rozvoj spolupráce s USA

10.02.2016 11:34

Rozvoj spolupráce s USASlovenská delegácia pod vedením ministra Vazila Hudáka absolvuje počas druhého februárového týždňa pracovnú cestu v USA. Jej súčasťou je viacero oficiálnych rokovaní so zahraničnými investormi, podnikateľmi a zástupcami ministerstva obchodu.

V utorok 9. februára v Austine, Texase, na stretnutí  s vedením spoločnosti Dell diskutovali predovšetkým o rozvoji spolupráce v klastrovej politike a o inováciách. Minister sa stretol aj so štátnym tajomníkom Texasu Carlosom Cascosom, ktorého informoval o našich hospodárskych výsledkoch, a to najmä v oblasti automobilového priemyslu. Nechýbala ani téma rozvoja bilaterálnej spolupráce medzi Slovenskom a USA.

Na pôde obchodnej komory minister Hudák predstavil slovenské podnikateľské prostredie ako destináciu s obchodnými príležitosťami pre americké firmy. Podnikatelia sa pýtali hlavne na podmienky a možnosti príchodu, na mieru byrokratického zaťaženia a demokratickej stability, a otvorili aj otázku dopadov migrácie a starnutia populácie na naše podnikateľské prostredie.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky