Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

SARIO má rozpracovaných asi 70 projektov s potenciálom do 25 000 miest

15.06.2017 16:42

SARIO má rozpracovaných asi 70 projektov s potenciálom do 25 000 miest Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v súčasnosti eviduje približne 70 rozpracovaných investičných projektov za približne dve miliardy eur, ktoré môžu vytvoriť 20 000 až 25 000 pracovných miest. Informoval o tom dnes generálny riaditeľ SARIO Róbert Šimončič.

„Rozpracovaný projekt znamená, že môže trvať aj dva roky. Projekty sú teda v rôznej úrovni rozpracovania, v rôznych oblastiach," priblížil.
Šéf SARIO konštatoval, že za posledných päť rokov je zo strany investorov trend vyššieho záujmu o Slovensko. Druhý trend je príchod investícií s vyššou pridanou hodnotou na Slovensko, vo vyššej miere, ako pre iné krajiny. „Cieľ už nie je teda len kvantita, tlačíme aj na kvalitu investícií, ktorá za posledné štyri až päť rokov ide smerom hore," doplnil Róbert Šimončič.
Z hľadiska regionálneho rozdelenia 25 až 30 % investícií je podľa šéfa SARIO nasmerovaných na východ SR. „Máme aj do 15 projektov do tzv. nízko rozvinutých okresov (NRO)," dodal. Medzi rozpracovanými projektmi sú podľa neho technologické projekty, projekty tzv. centier strategických služieb i projekty z oblasti výskumu a vývoja (R&D).
 
TASR, Odbor komunikácie MH SR

Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky