Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

Seminár Európskej komisie o rastovom modeli Slovenska

02.05.2016 12:39

Seminár Európskej komisie o rastovom modeli SlovenskaŠtátny tajomník Chovanec vystúpil dňa 29.4. na konferencii o rastovom modeli Slovenska, ktorú v Bratislave zorganizovala Európska komisia – Generálne riaditeľstvo pre hospodárske a finančné záležitosti (DG ECFIN). Cieľom seminára bolo otvoriť diskusiu o diverzifikácii slovenskej ekonomiky za účasti medzinárodných akademikov, zástupcov spoločností, verejného sektora a štátnej správy. Venovali sa najmä špecializácii Slovenska na automobilový priemysel a úlohe štátu v podpore iných odvetví.

Orientáciu Slovenska na automobilový priemysel vnímam veľmi pozitívne,“ zhodnotil štátny tajomník, „tento sektor sa neustále vyvíja, prináša na Slovensko nové technológie a postupy. Takisto je naň naviazaných veľa iných odvetví – elektronika, plasty, kožiarstvo a ďalšie,“ dodal. Téme sa ďalej venovali podpredseda Slovensko-nemeckej obchodnej komory Markus Halt, profesor Viedenského inštitútu pre medzinárodné ekonomické štúdiá Michael Landesmann a manažér pre Google Slovensko Rasťo Kulich.

Novým sektorom, ktorému sa začíname aktívne venovať sú centrá podnikových služieb. Na Slovensku je dnes viac ako 40 spoločností, ktoré poskytujú služby v oblasti financií a IT pre svoje materské spoločnosti. Zamestnávajú mladých ľudí, pomáhajú stabilizovať existujúce spoločnosti a prinášajú k nám činnosti s vysokou pridanou hodnotou,“ uzavrel Chovanec.
Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky