Textová verzia
Piatok 23. jún 2017

Slovenské startupy sa predstavia v Dubline

05.11.2015 08:11

Slovenské startupy sa predstavia v DublineMinisterstvo hospodárstva v spolupráci s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Dubline a SBA zabezpečuje účasť slovenských startupov na WebSummite, ako aj ich prezentáciu na slovenskom stánku v rámci tejto konferencie, ktoré je najväčším startupovým podujatím v Európe.

V rámci sprievodného programu rokoval štátny tajomník Rastislav Chovanec v Enterprise Ireland, štátnej organizácii pre podporu podnikania, s regionálnym riaditeľom pre strednú a východnú Európu Conorom Fahym. Hlavnou témou boli štátne programy na zlepšovanie podnikateľského prostredia, podporu inovácií a exportu. V týchto oblastiach dôjde k ďalšej aktívnej spolupráci a vymieňaní know-how .

Rastislav Chovanec sa tiež stretol s írskym ministrom pre výskum, inovácie a vzdelávanie Damienom Englishom. Zaoberali sa otázkami budovania stratégie pre inovačnú spoločnosť, zapojenia univerzít do výskumu a takisto kreovania digitálneho trhu. Obidve strany vyjadrili pripravenosť naďalej spolupracovať na bilaterálnych projektoch a rozvíjať obchodnú a technologickú spoluprácu medzi krajinami.
Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky