Textová verzia
Piatok 23. jún 2017

Slovensko v priazni návštevníkov svetovej výstavy

04.06.2015 10:52

Slovensko v priazni návštevníkov svetovej výstavyVyše štvrť milióna návštevníkov privítali v slovenskom pavilóne za prvý mesiac od otvorenia celosvetovej výstavy EXPO 2015 v Miláne. Slovenská expozícia patrí spomedzi prezentácií 145 krajín rozhodne medzi zaujímavejšie. Na návštevníkov čaká vizuálna prezentácia slovenskej prírody, našich kúpeľov, zimných športov, folklóru aj zábavy a dobrého jedla. Nájdu tu nevšedný hrajúci strom Fujarovník, zložený z tisícov píšťaliek a zvončekov, Moraviansku venušu, či slovenské inovácie, vrátane už svetoznámeho Aeromobilu.

Autorom expozície sa podarilo spojiť moderný dnešok s kultúrnou tradíciou v šiestich tematických okruhoch: TRADÍCIE, INOVÁCIE, ŠPORT, KULTÚRA, ZÁŽITKY a VÝŽIVA. V reštaurácii expozície má návštevník možnosť zoznámiť sa s výberom slovenského potravinárstva aj s tradičnými špecialitami v modernej forme; v Slovakia shope si môže zakúpiť suveníry - darčekové predmety, unikátnu USB nabíjačku vyvinutú na Slovensku, alebo môže poslať domov pohľadnicu zo Slovenska.

Na internete bola aktuálne spustená virtuálna prehliadka pavilónu SR, ako aj veľmi efektná prezentácia Slovenska prostredníctvom virtuálnej 3D prehliadky. Umožňuje nahliadnuť na najzaujímavejšie lokality Slovenska, predstavované návštevníkom našej expozície. Nájdete ju na

http://www.exposlovakia2015.sk 

alebo priamo na:

http://www.virtual.expo2015.org/?s=pano23658&l=EN&h=0.4338&v=0.6700&f=90.0000&embed=iframe_slovakia

 

Atmosféra v našom pavilóne je zachytená na

https://youtu.be/2qKUPMouS0U

 

 

 

 

 

 

 


Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky