Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Spoločnosť Samwha Tech vytvorí v okrese Turčianske Teplice 180 nových pracovných miest

30.04.2015 16:24

Spoločnosť Samwha Tech vytvorí v okrese Turčianske Teplice 180 nových pracovných miestMinister hospodárstva SR Pavol Pavlis na včerajšom výjazde v Nových Zámkoch informoval médiá, že dnes oficiálne potvrdí ďalšiu novú investíciu na Slovensku, a to v oblasti Turca. Minister hospodárstva týmto potvrdzuje, že do okresu Turčianske Teplice mieri nový kórejský investor spoločnosť Samwha tech a vytvorí v tomto regióne 180 nových pracovných miest.

S predstaviteľmi spoločnosti sa minister stretol ešte počas svojej jesennej pracovnej návštevy v Kórejskej republike a príchod nového investora na Slovensko je aj výsledkom týchto spoločných rokovaní.

Investícia v celkovej výške 8,3 mil. € sa už začala realizovať, a to po podaní investičného zámeru odkúpením existujúceho výrobného priestoru. Spustenie samotnej výroby sa očakáva už koncom roka 2015 a nábor zamestnancov na 180 pracovných miest sa pravdepodobne začne už v druhom polroku tohto roka. Pôjde o tzv. manufacturing steel products, čiže výrobu komponentov z ocele.


Zdroj: MH SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky