Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec sa zúčastnil prvého pracovného stretnutia predsedníckeho tria v Amsterdame

19.02.2015 14:28

Štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec sa zúčastnil prvého pracovného stretnutia predsedníckeho tria v AmsterdameV stredu 18.2.2015 sa uskutočnilo neformálne stretnutie predsedníckeho tria ( NL- SK- MT) v Amsterdame. Stretnutie sa uskutočnilo na pozvanie štátneho tajomníka Ministerstva hospodárskych záležitostí pána Maartena Campsa. Slovenskú delegáciu viedol štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec. Maltu reprezentovala p. Nancy Caruana, štátna tajomníčka Ministerstva hospodárstva, investícii a malých podnikov.

Hlavným cieľom bola prezentácia prípravy predsedníctva jednotlivých krajín a ich nosných priorít a taktiež nadviazanie kontaktov v rámci predsedníckeho tria v súvislosti s nadchádzajúcim predsedníctvom zúčastnených krajín v Rade EÚ. Stretnutia sa zúčastnil aj pán Carsten Pillath, generálny riaditeľ ECOFIN a Rady pre konkurencieschopnosť, ktorý poskytol praktické rady z organizačného aspektu prípravy predsedníctva.

Ďalšie neformálne stretnutie je naplánované na júl 2015.

Predsedníctvo Rady vykonávajú vopred určené skupiny troch členských štátov tzv. predsednícke trio počas obdobia 18 mesiacov. Skupiny sú vytvorené na základe rotácie medzi členskými štátmi s prihliadnutím na ich rozmanitosť a geografickú rovnováhu v rámci EÚ. Poradie predsedníctiev stanovila Rada EÚ v decembri 2004. Predsednícke trio realizuje spoločný politický program. Každý člen skupiny v stanovenom poradí predsedá Rade počas obdobia šiestich mesiacov. Ostatní členovia predsedníckeho tria pomáhajú aktuálnej predsedníckej krajine pri vykonávaní všetkých právomocí na základe spoločného programu. Predsednícke trio si môže medzi sebou dohodnúť aj iné úpravy.


Zdroj: Komunikačné oddelenie MH SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky