Textová verzia
Piatok 23. jún 2017

Štátny tajomník Vojtech Ferencz v Izraeli o energetike

18.11.2016 10:12

Štátny tajomník Vojtech Ferencz v Izraeli o energetike„Energetika Slovenska, Izraela a Európy - výzvy a príležitosti“ – pod týmto názvom bol v utorok 15. novembra v Tel Avive seminár zameraný na problematiku energetiky. Pripravilo ho Veľvyslanectvo SR v Tel Avive v spolupráci s Izraelsko-európskou obchodnou komorou. Slovenskú delegáciu viedol štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Vojtech Ferencz, hostiteľskú krajinu zastupoval izraelský minister pre infraštruktúru, energetiku a vodné zdroje Yuval Steinitz.

Podnikatelia a diplomati prediskutovali možnosti spolupráce v oblasti energetického sektora i témy regionálneho a globálneho dosahu. Štátny tajomník Vojtech Ferencz na seminári informoval o prioritách slovenského predsedníctva v Rade EÚ v oblasti energetiky a o pohľadoch na príležitosti, ktoré globálny vývoj v oblasti energetiky prináša.  Zameral sa predovšetkým na témy energetickej bezpečnosti, budovania štruktúry energetického trhu a udržateľného vývoja energetiky.

Budovanie Energetickej únie s dôrazom na konkurencieschopnosť a bezpečnú dodávku energie z nízkouhlíkových zdrojov za dostupné ceny pre spotrebiteľov sú kľúčové priority nášho predsedníctva v Rade EÚ,“ povedal Vojtech Ferencz.

Značnú pozornosť na seminári venovali téme plynárenstva, plynárenským infraštruktúrnym projektom a spolupráci v tejto oblasti, predovšetkým vo vzťahu k plánom ťažby plynu v Izraeli. V tejto súvislosti Vojtech Ferencz predstavil projekty na plnenie cieľov v oblasti diverzifikácie dodávok plynu a posilnenia energetickej bezpečnosti, pričom osobitnú pozornosť venoval projektu Eastring. Diskutovalo sa aj o témach využívania obnoviteľných zdrojov energie a energetickej efektívnosti.

Štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz mal okrem toho aj niekoľko bilaterálnych stretnutí, vrátane rokovania s ministrom energetiky a vodných zdrojov Izraela Yuvalom Steinitzom.

 

Odbor komunikácie MH SR


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky