Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

V Berlíne o energetike aj s ministrom Hudákom

17.03.2016 13:26

V Berlíne o energetike aj s ministrom HudákomMinister Vazil Hudák využil priestor rámci konferencie "Berlin Energy Transition Dialogue", ktorá sa konala 17.3. v metropole Nemecka, na riešenie otázok projektov Nord Stream II a Eastring, ako aj prezentáciu priorít slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

Minister vystúpil na dopoludňajšom ministerskom paneli konferencie spoločne s ministrami pre energetiku a zahraničné veci Nórska, Saudskej Arábie, Rumunska, Cypru a Vietnamu. Zameraný bol na medzinárodnú spoluprácu a jej význam pre zvýšenie energetickej efektívnosti a akcelerácie využívania obnoviteľných zdrojov. "Musíme sa ako medzinárodné spoločenstvo najmä sústrediť na cieľ, na to, čo chceme dosiahnuť - lepšiu klímu, prostredie, a ako to chceme dosiahnuť. Musíme nájsť správny mix pre každú krajinu," zdôraznil Vazil Hudák. Spomenul tiež smart energy koncept, nevyhnutný pre vtiahnutie inovácii aj do energetického priemyslu obnoviteľných zdrojov.

Počas pracovnej cesty rokoval aj s predsedom výboru Nemeckého spolkového snemu (Bundestag) pre hospodárstvo a energetiku Dr. Peterom Ramsauerom a ministrom hospodárstva a energetiky Spolkovej republiky Nemecko Sigmarom Gabrielom, s ktorými diskutoval o podpore a rozvoji spolupráce v oblasti inteligentného priemyslu, start-upov, automobilového priemyslu a o podpore duálneho vzdelávania. Minister Hudák sa poďakoval za inšpirácie v nemeckých modeloch fungovania hospodárstva - obzvlášť v stratégii Industry 4.0 a koncepte nemeckého duálneho vzdelávania a vyzdvihol mimoriadne intenzívnu spoluprácu ekonomík. Rovnakým témam sa venoval aj na stretnutí so zástupcami nemeckej priemyselnej a obchodnej komory. Nemecká vláda podporuje rozvoj digitalizácie ako prvý predpoklad zavedenia Priemyslu 4.0. SR má záujem o nadviazanie kontaktov s tamojšími inštitúciami, ktoré sa zaoberajú výskumom a vývojom v tejto oblasti a využitie synergického efektu veľkých nemeckých firiem na Slovensku ako VW, Siemens, Deutsche Telekom a Schaefler.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky