Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

V Múzeu obchodu zaznie bluesrock v podaní kapely Full Houze

03.07.2015 13:12

V Múzeu obchodu zaznie bluesrock v podaní kapely Full HouzeMúzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“ v pondelok 6.7.2015 do Bratislavy netradičný grécky bluesrock v podobe skupiny Full Houze.

Grécka skupina pochádzajúca s mesta Thessaloniki sa pohybuje na scéne už od roku 2001. Inšpirácia tvorby pochádza jednoznačne zo štýlov ako bluesrock, southernrock či Texas boogie. V súčasnosti hrajú muziku, ktorá kombinuje „americký“ prístup so stredomorským temperamentom. Skupinu tvoria spevák Panos Doucas, gitaristi George Keratsopoulos a Miltos Veloukas, basista George Athanas a bubeník Billy Koutis. Táto zostava už otvárala koncerty takým menám ako Pavlov´s Dog, Snowy White, Dr. Feelgood či Nine Below Zero. Skupina vydala v roku 2013 zatiaľ jediný album „Streets of Town“.

„Rock v múzeu“ – Múzeum obchodu Bratislava, Linzbothova 16, 821 06 Bratislava-Podunajské Biskupice, tel.00421245243167

Pondelok 6.7.2015,  19,30 hod., „Full Houze“ (GR – Bluesrock)

Web: www.rockvmuzeu.sk, www.muzeumobchoduba.sk,

E-mail: muzeum.obchodu@muzeumobchoduba.sk, muzeumobchodu@gmail.com

Múzeum obchodu je príspevková organizácia v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Vzniklo koncom roka 1983. Jeho súčasným domovským sídlom je historický objekt z druhej polovice 18. storočia - kúria Juraja Alberta, ktorý bol hlavným finančným dozorcom ostrihomského arcibiskupského panstva v Bratislave - Podunajských Biskupiciach. Poslaním Múzea obchodu je najmä tvorba, ochrana, odborné spravovanie a prezentácia zbierkového fondu dokumentujúceho vývoj obchodu a pohostinstva na území Slovenska. Zbierkový fond, ktorý spravuje múzeum ako súčasť kultúrneho dedičstva národa, pozostáva v súčasnosti zo 65.569 kusov zbierkových predmetov. Viac informácií na http://www.muzeumobchoduba.sk


Fotogalérie:
Zdroj: Marcel Juck - Múzeum obchodu Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky