Textová verzia
Utorok 30. máj 2017

Veľtrh podnikateľských talentov

22.03.2016 14:35

Veľtrh podnikateľských talentov V Bratislave sa 23. 3. 2016 konal Veľtrh podnikateľských talentov. Ide o iniciatívu Junior Achievement (JA Slovensko), ktorej cieľom je rozšíriť a skvalitniť podnikateľské vzdelávanie na Slovensku.

Študenti majú možnosť absolvovať podnikateľské, ekonomické a finančné vyučovanie prostredníctvom praktických programov. V školskom roku 2014/2015 sa celkovo zapojilo 671 stredných škôl a 16 274 študentov. Ako jeden z programov si študenti pod vedením učiteľa a konzultanta môžu založiť svoje vlastné firmy, vďaka ktorým počas školského roka preniknú do problematiky ich riadenia a fungovania od založenia až po likvidáciu. Študenti ponúkajú reálne výrobky a služby, prostredníctvom ktorých sa snažia vytvoriť zisk, najlepšie projekty mohli prezentovať na Veľtrhu podnikateľských talentov a postúpiť tak do medzinárodného kola.

Štátny tajomník Chovanec si vypočul podnikateľské plány študentov a vyskúšal ich výrobky a služby. „Videl som dnes veľmi veľa zaujímavých projektov z celého Slovenska a verím, že mnohé z nich sú základom pre skutočné firmy,“ povedal. „Ja sám som absolvoval podnikateľskú akadémiu Junior Achievement na strednej škole a som rád, že táto iniciatívna na Slovensku naďalej úspešne pokračuje. Mladí ľudia by sa nemali báť budovať niečo vlastné a projekty, ktoré ich to počas strednej školy naučia, sú nepochybne veľkým prínosom," dodal. Štátny tajomník zároveň pozval víťazov veľtrhu na návštevu Ministerstva hospodárstva SR.


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky