Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Vláda odsúhlasila spoločnosti Leyard Europe stimul, pri Prešove zamestná 119 ľudí

14.06.2017 17:18

Vláda odsúhlasila spoločnosti Leyard Europe stimul, pri Prešove zamestná 119 ľudí Spoločnosť Leyard Europe rozšíri svoj závod na výrobu LED panelov. Pri Prešove preinvestuje 5 miliónov eur a zamestná 119 ľudí. Od štátu dostane stimuly vo výške 1,05 milióna eur. Rozhodla o tom dnes vláda.

Pomoc by mala byť vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok v objeme 850 tisíc eur. Zvyšok štátnej pomoci v sume 200 tis. eur by mal byť vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta.
Firma plánuje investovať do rozšírenia svojho závodu na výrobu LED panelov. Investícia v priemyselnom parku Záborské pri Prešove by mala predstavovať vyše 5 miliónov eur a malo by vďaka nej vzniknúť 119 nových pracovných miest. Po rozšírení závodu by sa mala výroba zvýšiť viac ako štvornásobne. Takmer celá produkcia bude smerovať na export.
Spoločnosť Leyard Europe je pobočkou čínskej spoločnosti Leyard Opto-electronic Co., Ltd., ktorá je popredným výrobcom širokej škály LED displejov a komponentov. Na Slovensku pôsobí od roku 2013. Výrobky firmy boli úspešne implementované napr. v dispečerských centrách, vývojových centrách automobiliek, či obchodných centrách.
      
SITA, Odbor komunikácie MH SR

Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky