Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Výstava diel handicapovaných umelcov

19.02.2016 08:33

Výstava diel handicapovaných umelcovPriestory ministerstva po roku opäť skrášľujú diela zdravotne postihnutých umelcov z celého Slovenska. V rámci 4. ročníka Národnej prezentácie handicapovaných umelcov tu prebieha výstava malieb, obrazov, fotografií, drevorezby a ďalších mimoriadne originálnych diel.

Záštitu nad výstavou prevzal minister Vazil Hudák, ktorý ju dnes oficiálne otvoril spolu s Arpádom Beníkom zo Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých. Minister Hudák vyzdvihol jedinečnosť a precíznosť diel, ako aj talent umelcov, ktorí napriek svojmu handicapu vytvárajú originálne diela. „Som rád, že títo umelci prezentujú diela práve na ministerstve hospodárstva. Ich prácu obdivujem a držím im palce,“ dodal minister.

V budove ministerstva si môžete pozrieť takmer 70 diel umelcov z Únie nevidiacich a slabozrakých, mentálne postihnutých občanov z košického kraja, ako aj rezbárov s vážnym postihnutím. Výstava potrvá do 17. marca a ponúka možnosť zakúpiť si niektoré z vystavených diel.


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky