Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Začal sa 24. ročník výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016

26.04.2016 12:15

Začal sa 24. ročník výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016Na nitrianskom výstavisku Agrokomplex sa dnes začal 24. ročník celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016. Podujatie pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku a ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana organizuje Ministerstvo hospodárstva SR.

Hlavný cieľ výstavy je podporiť a propagovať stredoškolské odborné vzdelávanie, vyzdvihnúť perspektívu duálneho systému odborného vzdelávania a zvýšiť tak záujem žiakov základných škôl a ich rodičov pri rozhodovaní o voľbe budúceho povolania. Mladý tvorca 2016 propaguje alternatívy pre uplatnenie absolventov škôl na trhu práce či v podnikaní mladých.

Výstava je určená najmä žiakom základných škôl (7. a 8. ročník) a ich rodičom, ale zaujme aj stredoškolákov a širokú verejnosť. Na výstavnej ploche 5000 m2 sa prezentuje 134 SOŠ zo Slovenska, ktoré majú rôzne zastúpenie: technické, strojárske, elektrotechnické, dopravné, stavebné, drevárske, potravinárske, sklárske, poľnohospodárske, železničné, podnikateľské, obchodné akadémie, cestovný ruch, zdravotnícke, obchodu a služieb či hotelové. Predstavujú sa aj školy, ktoré sú jediné svojho druhu na Slovensku, napr. SOŠ včelárska alebo Súkromná stredná odborná škola Kežmarok, zameraná na štúdium Rómov. V pavilóne M3 sa prezentuje 19 SOŠ v spoločných expozíciách so zamestnávateľmi, ktoré už pracujú v duálnom systéme vzdelávania druhý rok

Aj tento ročník výstavy má atraktívny sprievodný program. Ministerstvo vnútra SR a Ministerstvo obrany SR pripravili ukážky techniky, ASIT súťaže zamerané na IT a robotizáciu, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR organizuje súťaž Tvorivý cukrár. Ministerstvá hospodárstva a dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR zorganizovali odborné súťaže, SUSO súťaž murárov a stolárov. Chýbať nebudú vystúpenia žiakov v rámci voľnočasových aktivít a prehliadka tradičných ľudových umeleckých remesiel v podaní 80 remeselníkov.


Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky