20. 05. 2019

Bezplatné energetické poradenstvo na veľtrhu ELO SYS 2019

Ktoré energeticky efektívne opatrenia sú pre vás tie najvhodnejšie, vám bezplatne poradia konzultanti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry počas medzinárodného veľtrhu ELO SYS, ktorý sa koná v dňoch 21. až 24. mája v Nitre.

Ak máte vysoké účty za elektrinu, teplo či teplú vodu, môže to byť jasný signál, že je najvyšší čas využívať energiu efektívne. Kým však začnete so zatepľovaním, alebo sa vyberiete na nákup nového kotla, slnečných kolektorov či fotovoltických panelov, oplatí sa získať čo najviac informácií, aby ste zvolili skutočne najvhodnejšie riešenie.

Počas 25. ročníka medzinárodného veľtrhu elektrotechniky, energetiky, elektroniky, osvetlenia a telekomunikácií ELO SYS 2019 sa môžete obrátiť na odborných konzultantov SIEA, ktorí vám bezplatne poradia, aké opatrenia urobiť, aby ste využívali energiu efektívne. Zároveň sa dozviete aj to, s akými úsporami môžete rátať a kedy sa vám investície vrátia. Odborní konzultanti vám poskytnú aj informácie o možnostiach získania príspevku na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov z projektu Zelená domácnostiam. Do septembra 2019 plánuje SIEA podľa zverejneného harmonogramu vyhlásiť ešte 12 kôl, v rámci ktorých môžu byť vydané poukážky v celkovej hodnote takmer 7 miliónov €.

Okrem užitočných rád a odporúčaní môžete na veľtrhu získať aj praktické publikácie, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v problematike úspor energie a využívania obnoviteľných zdrojov energie.

Bezplatné poradenstvo bude k dispozícii v priestoroch výstaviska v Nitre v pavilóne B, v stánku č. 51, od 21. do 24. mája 2019.

O konzultácie možno požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Banskej Bystrici, Košiciach a v Bratislave. Využiť môžete tiež bezplatnú telefónnu linku 0800 199 399. Podrobnejšie informácie sú zverejnené na webovej stránke zitenergiou.sk.

Projekt bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Kde: Výstavisko Agrokomplex v Nitre, pavilón B, stánok č. 51
Kedy: 21. – 24. 5. 2019

 

SIEA

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk