EÚ - Spoločne chránime

Rovnaké podmienky: Ako EÚ udržiava chod spravodlivého obchodu?

EU SCH

Európa je otvorená podnikaniu, no každý musí hrať férovo. Obchodné pravidlá EÚ bránia tomu, aby neprirodzene lacný dovoz zaplavil trh EÚ a vytlačil európske spoločnosti z podnikania. Keď mali európski výrobcovia bicyklov podozrenie, že došlo k porušeniu niektorého z týchto pravidiel, vyšetrovatelia EÚ a colní úradníci sa zmobilizovali, aby ochránili budúcnosť celého sektora.

Elektrické bicykle (elektrobicykle) sú rýchlejší a ekologickejší spôsob dopravy vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórii. Od roku 2016 začali spoločnosti na výrobu bicyklov v celej Európe zápasiť s masívnym dovozom elektrických bicyklov z Číny. Kvôli týmto lacnejším elektrobicyklom, ktoré sa začali vo veľkom objavovať na trhu EÚ, hrozilo, že v priebehu niekoľkých rokov zanikne v Európe 90 000 pracovných miest.

Po upozornení zo strany európskych výrobcov bicyklov Európska komisia preskúmala vývoz z Číny a stav tohto priemyselného odvetvia v Európe. V priebehu niekoľkých mesiacov zozbierali vyšetrovacie tímy EÚ dostatok dôkazov na to, aby preukázali, že sa dovážané elektrobicykle na trhu EÚ predávali za nespravodlivo stanovenú cenu. Zoznámte sa s obchodnými vyšetrovateľmi EÚ, colníkmi a spoločnosťami, ktoré sa postarali o to, aby čínski dovozcovia elektrobicyklov dodržiavali pravidlá.

DOZVEDIEŤ SA VIAC O OCHRANE SLOVENSKÉHO A EURÓPSKEHO PRIEMYSLU PRED NEFÉROVÝMI OBCHODNÝMI PRAKTIKAMI TRETÍCH KRAJÍN NA PRÍKLADE SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI NA STRÁNKE EU PROTECTS

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk