03. 10. 2018

Do Trebišova prišiel nový investor, prácu má pre vyše dve stovky ľudí

V regióne Dolného Zemplína sa rozhodla otvoriť svoj nový závod česká spoločnosť Conrop, ktorá úspešne pôsobí na medzinárodnom trhu predovšetkým v oblasti textilného priemyslu. V regióne s približne 12 percentnou nezamestnanosťou spoločnosť plánuje vytvoriť 220 pracovných miest. Polovica z 50 zamestnancov, ktorí už v závode pracujú, nastúpila do spoločnosti z úradu práce.

Nový výrobný závod českej spoločnosti Conrop na výrobu, vývoj a predaj veľkoobjemových vakov slávnostne otvorili v Trebišove. Podujatia sa zúčastnil aj minister hospodárstva Peter Žiga. Vyzdvihol, že česká spoločnosť začala pôsobiť v regióne bez štátnej pomoci. Pri rozširovaní investície je ministerstvo hospodárstva pripravené tomuto investorovi podať pomocnú roku. "Budeme určite rokovať o možnostiach a podmienkach, ako im pri rozširovaní prevádzky štát vie otvoriť dvere a podporiť ich výrobu," uviedol P. Žiga.

Spoločnosť výrobu rozbehla už v lete. Momentálne zamestnáva 50 ľudí a plánuje do konca ďalšieho roka vytvoriť spolu 220 pracovných miest. Zo súčasných zamestnancov polovica nastúpila do závodu priamo z úradu práce. Ako vysvetlil konateľ spoločnosti Radek Horák, nový závod znamená pre spoločnosť rozšírenie výrobných kapacít. Už dlhšie sa stretávali s ich nedostatkom v Českej republike ale aj v breznianskom závode na Slovensku. Firma prevádzku otvorila v priestoroch hál bývalej SAD. Prešli rozsiahlou rekonštrukciou a ich celková plocha je takmer 3000 štvorcových metrov. V budúcom roku firma plánuje investície do výroby v ďalšej hale, kde by mala vzniknúť extra čistá prevádzka  na vaky pre farmaceutický priemysel.

Firma Conrop SK, s.r.o. je súčasťou skupiny výrobných spoločností s českým kapitálom, ktoré združuje BR Group. Skupina pôsobí na medzinárodnom trhu v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automotive a strojárenstve. Zamestnávajú cez 2000 ľudí.

 

TASR, Odbor komunikácie MH SR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk