23. 11. 2020

Je možné získať podporu pre ambiciózne projekty v oblasti vodíkových technológií

Slovensko vyhlásilo výzvu pre projekty IPCEI v oblasti vodíkových technológií, ktoré sú prioritou aj v novej produktovej stratégii SIEA. Môžu sa do nej zapojiť subjekty s ambicióznymi projektami, ktoré majú zásadný dopad na ekonomický rast, udržateľný rozvoj a prispejú k plneniu cieľov Európskej únie.

Čítať viac
Slovenská komisárka pre EXPO Miroslava Valovičová podpisuje zmluvu o účasti na EXPO Dubaj s námestníkom štátnej ministerky pre zahraničnú spoluprácu Sultanom Al Shamsim.
23. 11. 2020

Slovensko podpísalo zmluvu o účasti na EXPO Dubaj, partnerom predstavilo koncept pavilónu

Podpisom novej zmluvy o účasti na Svetovej výstave EXPO Dubaj Slovensko oficiálne potvrdilo záujem zúčastniť sa na tejto prestížnej medzinárodnej výstave. Zmluvu v Dubaji podpísala generálna komisárka slovenskej expozície Miroslava Valovičová s námestníkom štátnej ministerky pre zahraničnú spoluprácu Sultanom Al Shamsim.

Čítať viac
Minister hospodárstva Richard Sulík s tímom rokuje s tímom predsedu ÚRSO Andreja Jurisa.
19. 11. 2020

Stabilitu cien energií by malo zabezpečiť predĺženie zmlúv s prevádzkovateľmi OZE

Stabilné, prípadne nižšie ceny energií by malo v budúcnosti zabezpečiť predĺženie zmlúv s prevádzkovateľmi vodných, fotovoltických či veterných elektrární a súčasné zníženie podpory pre týchto výrobcov.

Čítať viac
Zdravotník vykonáva test na covid-19 antigénovým testom.
19. 11. 2020

Antigénové testy bude obstarávať MH SR, k spolupráci prizve ÚVO aj mimovládne organizácie

Ministerstvo hospodárstva SR je pripravené obstarať ďalšie antigénové testy, k čomu ho uznesením zaviazala vláda.

Čítať viac
03. 11. 2020

O dotáciu na nájomné je možné požiadať aj za september

Rezort hospodárstva rozširuje obdobie, za ktoré je možné získať dotáciu na nájomné v rámci prvej vlny. Žiadosť je možné podať aj za nájomcov, ktorých sa dotkli primárne septembrové opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR. Príspevok na nájomné za september tak môžu po novom získať tí, ktorých sa týkalo zrušenie hromadných podujatí nad 1 000 ľudí, hromadných podujatí nad 500 ľudí v interiéri, obmedzenia pre kúpaliská, aquaparky, diskotéky, tanečné zábavy a akcie v reštauráciách či baroch. Presné podmienky a obdobie, za ktoré je možné požiadať o dotáciu, sú zverejnené na webovej stránke www.najmy.mhsr.sk.

Čítať viac
28. 10. 2020

ESC upozorňuje spotrebiteľov na internetové podvody v čase pandémie

Európske spotrebiteľské centrum radí, ako sa chrániť pred internetovými podvodmi v čase pandémie. Viacerí obchodníci zneužívajú situáciu a v posledných mesiacoch ponúkajú množstvo výrobkov, ktoré by nás údajne mali rôznymi spôsobmi chrániť pred koronavírusom. Niektoré stránky napríklad predávali respirátory, ktoré reálne nikdy nedoručili, iné zase ponúkali predražené pochybné produkty ako lampa proti covidu. Čo robiť a ako sa nenechať oklamať?

Čítať viac
28. 10. 2020

Rokovali o riešeniach v oceliarskom priemysle

Súčasná oceliarska kríza a potreba riešenia celosvetového problému nadmerných kapacít v oceliarskom priemysle boli hlavnými témami videokonferencie Globálneho fóra pre nadmerné kapacity v oceliarskom sektore (GFSEC). Online rokovania sa zúčastnili ministri a zástupcovia priemyslu členských krajín fóra. Slovensko, ktoré patrí k zakladajúcim členom Globálneho fóra, zastupoval štátny tajomník MH SR Ján Oravec, priemysel bol zastúpený viceprezidentom U. S. Steel Košice Miroslavom Kiraľvargom.

Čítať viac
27. 10. 2020

SIEA predlžuje platnosť vydávaných poukážok na päť mesiacov

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) predlžuje platnosť tento rok vydávaných poukážok z projektu Zelená domácnostiam II z troch na päť mesiacov. Zmena sa týka aj poukážok, ktoré budú vydané v najbližších týždňoch.

Čítať viac
21. 10. 2020

Víťazi súťaže o Cenu ministra hospodárstva Inovatívny čin roka 2019

Súťaž o Cenu ministra hospodárstva SR Inovatívny čin roka pozná svojich víťazov. Minister Richard Sulík ocenil projekt inovatívneho kompresora, systém zachytávania energie či simulátor vlastnej spotreby elektrickej stanice. Ceny boli tento rok udelené on-line. Súťažiaci mohli prihlásiť výrobkovú inováciu, technologickú inováciu alebo inováciu služby, ktorej inovačný proces bol dokončený v kalendárnom roku 2019. Traja najlepší z každej z kategórií získali ocenenie a finančnú odmenu v hodnote 7 000 eur, 5 000 eur a 3 000 eur.

Čítať viac

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk