03. 07. 2020

Podnikatelia už môžu posielať žiadosti o dotácie na nájomné bez ohľadu na kraje

Od piatku (3. 7. 2020) môžu podávať žiadosti o dotácie na nájomné naraz podnikatelia z celého Slovenska, bez ohľadu na to, z ktorého kraja pochádzajú. Doteraz bol systém nastavený tak, že Ministerstvo hospodárstva SR vyčlenilo jeden deň pre podnikateľov z určitého kraja. Chcelo tak predísť preťaženiu celého systému.

Čítať viac
30. 06. 2020

Vicepremiéra R. Sulíka v ČR prijali prezident M. Zeman, premiér A. Babiš a rezortný kolega K. Havlíček

Spolupráca Česka a Slovenska v ekonomickej a hospodárskej oblasti je na veľmi vysokej úrovni a neexistujú sporné otázky, ktoré by ju mohli narúšať. Zhodli sa na tom rezortní ministri oboch krajín Karel Havlíček a Richard Sulík na prvom spoločnom rokovaní v Prahe. Ministri na stretnutí hovorili o opatreniach, ktoré obe krajiny prijali na naštartovanie ekonomík po kríze spôsobenej koronavírusom, rokovali aj o energetike, elektromobilite či využití vodíka. Vicepremiéra pre ekonomiku a ministra hospodárstva R. Sulíka prijali aj prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš.

Čítať viac
30. 06. 2020

Program na kúpu elektromobilov pokračuje, 55 žiadateľov už má vyplatenú dotáciu

Ministerstvo hospodárstva SR odsúhlasilo už vyše 4,5 milióna eur ako dotáciu na kúpu elektrických automobilov. Komisia schválila 521 žiadostí, z nich 337 podali fyzické osoby a 184 žiadostí je od právnických osôb. V prípade 55-tich žiadateľov rezort po kúpe elektromobilu už reálne vyplatil dotáciu, spolu vo výške viac ako 426 000 eur. Hlavným cieľom tejto výzvy, do ktorej bolo možné prihlásiť sa v decembri, bolo motivovať ľudí k nákupu ekologických vozidiel s alternatívnym pohonom.

Čítať viac
29. 06. 2020

R. Sulík: Chceme pripraviť strategický park Haniska pre investorov

Zámer vybudovania strategického parku Haniska pri Košiciach potvrdil na rokovaní Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Priemyselný park by mal byť pripravený pre potreby potenciálneho veľkého investora, ktorý by vytvoril v regióne početné nové pracovné miesta.

Čítať viac
24. 06. 2020

Vláda schválila najväčší balík opatrení pre podnikateľov

Vládny kabinet schválil balík 114-tich opatrení z dielne rezortu hospodárstva, nazývaný aj „lex korona“. Ide o najväčší balík na zlepšenie podnikateľského prostredia a zníženie administratívneho zaťaženia v modernej histórii Slovenska. Na opatreniach sa podieľalo a spolupracovalo 10 ministerstiev. Podnikatelia by tak mali ušetriť na nákladoch približne 100 miliónov eur.

Čítať viac
23. 06. 2020

Dotácie na nájmy pre zatvorené prevádzky sú spustené

Podnikatelia už môžu žiadať o dotáciu na nájomné, ak pre koronakrízu mali zatvorené prevádzky alebo významne obmedzili svoju činnosť. Ministerstvo hospodárstva SR spustilo aplikáciu na registráciu žiadateľov o dotáciu, žiadosti sa podávajú prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy. Na tlačovej besede o tom informoval vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík a poradkyňa Jana Kiššová.

Čítať viac
17. 06. 2020

Novým predsedom Úradu priemyselného vlastníctva M. Medvec

Novým predsedom Úradu priemyselného vlastníctva (ÚPV) bude Matúš Medvec. Na návrh vicepremiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka o tom rozhodla vláda. Na poste od štvrtku nahradí doterajšieho šéfa úradu Richarda Messingera.

Čítať viac
17. 06. 2020

MH Manažment pripravuje veľké zmeny vo fungovaní štátnych teplární

Prepojenie a zefektívnenie šiestich štátnych teplární je prioritou nového vedenia spoločnosti MH Manažment. Potvrdil to generálny riaditeľ Ľuboš Lopatka, ktorý v Kúpeľoch Sliač predstavil tieto plány vedeniu teplární a ich dodávateľom tovarov a služieb. Lopatka okrem toho uviedol, že minoritné podiely, ktoré má MH Manažment v desiatkach ďalších firiem, by bolo najrozumnejšie odpredať. Samotná štátna spoločnosť MH Manažment môže podľa jej nového šéfa do dvoch rokov postupne ukončiť svoju činnosť. Konkrétny návrh ďalšieho fungovania spoločností s podielmi štátu by malo vedenie predstaviť do konca roka.

Čítať viac
17. 06. 2020

Vicepremiér R. Sulík rokoval s rakúskou kolegyňou M. Schramböck

Rozvoj bilaterálnych vzťahov, projekt ropovodu Bratislava-Schwechat a dostavba jadrovej elektrárne Mochovce, to boli témy rokovania vicepremiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka na stretnutí s rakúskou ministerkou pre digitálne a hospodárske záležitosti Margarete Schramböck. Išlo o prvé stretnutie R. Sulíka s rakúskou rezortnou kolegyňou. Na rokovaní vo Viedni ho sprevádzal štátny tajomník rezortu hospodárstva Karol Galek.

Čítať viac

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk