30. 11. 2023

Rozhodnutie ÚRSO o cenách plynu je škandalózne

Slovenské domácnosti nebudú za plyn platiť viac ako v minulom roku. Postup Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý vydal cenové rozhodnutie skôr, ako vláda rozhodne o kompenzáciách pre ceny domácností nie je akceptovateľný a rezort hospodárstva bude musieť prehodnotiť fungovanie tohto úradu. Ministerstvo hospodárstva SR má pripravené všetky potrebné kroky na to, aby vláda už na prvom decembrovom rokovaní schválila nariadenia, ktoré garantuje slovenským domácnostiam stabilné ceny plynu. Nekoordinovaný postup nominantov predchádzajúcej vlády na Úrade pre reguláciu sieťových odvetví nie je v súlade s politikou a štandardmi, ktoré presadzuje súčasné vedenie rezortu. Rovnako príde k zmenám aj v práci samotnej spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel (SPP), ktoré pod novým vedením zmení v roku 2024 stratégiu nákupu plynu tak, aby bola výhodnejšia pre slovenské domácnosti.

Čítať viac
30. 11. 2023

Štátny tajomník Kamil Šaško rokoval s čelnými predstaviteľmi významných jadrových spoločností na Svetovej jadrovej výstave v Paríži a zúčastnil sa rokovania krajín jadrovej aliancie

V Paríži sa konal piaty ročník Svetovej civilnej jadrovej výstavy (WNE), kde sa prezentovali najdôležitejší hráči sektora jadrovej energie, vrátane slovenských spoločností JAVYS a VUJE. Na WNE 2023 sa zúčastnil štátny tajomník Ministerstva hospodárstva (MH) SR Kamil Šaško, ktorý rokoval s vedením významných spoločností EDF, Framatome, Westinghouse, Assystem, Newcleo, Gifen a ďalšie.

Čítať viac
23. 11. 2023

Denisa Saková: Prvá veľká baterkáreň na Slovensku bude v Šuranoch

Gigafabrika na výrobu batérií vznikne v Šuranoch. V stredu 22. novembra 2023 podpísala vláda SR v zastúpení predsedu vlády SR Roberta Fica a podpredsedníčky vlády SR Denisy Sakovej Memorandum o porozumení so spoločnosťou Gotion InoBat Batteries (GIB). Vďaka moderným technológiám tak vznikne na Slovensku približne 1 500 nových pracovných miest a Slovensko opäť potvrdzuje svoju pozíciu automobilovej veľmoci.

Čítať viac
23. 11. 2023

Štátna spoločnosť SPP, a. s. má nové vedenie

Štátna spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a. s. (SPP) má nové vedenie. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR, ako jediný akcionár SPP vymenovalo s účinnosťou od 23. novembra 2023 nových členov predstavenstva.

Čítať viac
20. 11. 2023

Až 380 nových pracovných miest na východnom Slovensku!

Na návrh podpredsedníčky vlády SR a ministerky hospodárstva Denisy Sakovej vláda SR na svojom rokovaní v pondelok 20. novembra 2023 schválila dve investičné pomoci vo forme úľavy na dani z príjmov, ktoré prinesú do regiónu východného Slovenska 380 nových pracovných miest. Vláda tak pokračuje v ambícií znižovať regionálne rozdiely a posilňovať kraje s vysokou nezamestnanosťou.

Čítať viac
20. 11. 2023

Aj umelé zvyšovanie cien kvôli „akciovým“ zľavám postráži nový zákon o ochrane spotrebiteľov

Podpredsedníčka vlády SR a ministerka hospodárstva Denisa Saková v pondelok 20. novembra 2023 predložila na rokovanie vlády opakovane nový zákon o ochrane spotrebiteľa. Ten prináša viaceré pozitívne zmeny pre spotrebiteľov, obchodníkov i orgány dohľadu. Nová právna úprava predstavuje zásadnú revíziu spotrebiteľského práva a efektívnejšie usporiadanie vzťahov medzi spotrebiteľmi a obchodníkmi na Slovensku.

Čítať viac
16. 11. 2023

Denisa Saková privítala predsedu vlády SR Roberta Fica. Rokovali hlavne o cenách energií pre ľudí.

Ministerstvo hospodárstva SR vo štvrtok 16. novembra 2023 navštívil predseda vlády SR Robert Fico. Ide o prvú návštevu premiéra po vymenovaní novej vlády, kedy sa na čelo rezortu hospodárstva postavila prvá žena – podpredsedníčka vlády SR a ministerka hospodárstva Denisa Saková. Hlavnou témou rokovaní boli ceny energií pre ľudí od nového roka.

Čítať viac
14. 11. 2023

Obchodno-ekonomická spolupráca medzi Slovenskom a Saudskou Arábiou: Posun k novým horizontom

Podpredsedníčka vlády SR a ministerka hospodárstva Denisa Saková prijala v pondelok 13. novembra 2023 na pôde Palugyayovho paláca v Bratislave delegáciu vedenú ministrom hospodárstva a plánovania Saudskoarabského kráľovstva (SA) Faisalom F. Al-Ibrahimom. Stretnutie prebehlo i za účasti ministra pre investície, regionálny rozvoja a informatizáciu SR Richarda Rašiho, štátnych tajomníkov ministerstva hospodárstva Kamila Šaška a Vladimíra Šimoňáka, štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislava Chovanca a za účasti štátneho tajomníka Ministerstva pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu SR Michala Kaliňáka.

Čítať viac
13. 11. 2023

Podpredsedníčka vlády SR a ministerka hospodárstva Denisa Saková sa stretla s ministrom pôdohospodárstva Richardom Takáčom

Podpredsedníčka vlády SR a ministerka hospodárstva Denisa Saková v piatok 10. novembra 2023 po prvýkrát privítala na pôde rezortu hospodárstva ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richarda Takáča. Hlavnou témou spoločnej diskusie oboch ministrov boli dostupné ceny energií aj pre potravinársky sektor, naštartovanie projektov transformácie regiónu Hornej Nitry, ale i ďalšie témy, ktoré sú prienikom oboch rezortov.

Čítať viac

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk