27. 01. 2023

Vydávanie povolení na predaj alebo vývoz ropných výrobkov vyrobených z ropy, na ktorú sa vzťahujú sankcie Rady (EÚ) s ohľadom na konanie Ruska

Na základe nariadenia Rady (EÚ) 2022/2474 zo 16. decembra 2022, ktorým sa mení nariadenie (EÚ) č. 833/2014 o reštriktívnych opatreniach s ohľadom na konanie Ruska, ktorým destabilizuje situáciu na Ukrajine, môžu príslušné orgány Slovenska a Maďarska povoliť predaj, dodávku, presun alebo vývoz určitých druhov ropných výrobkov na Ukrajinu.

Čítať viac
27. 01. 2023

Karel Hirman dnes rokoval v Sabinove o aktuálnom stave príprav na vybudovanie nového priemyselného parku

Minister hospodárstva SR Karel Hirman viedol v piatok 27. januára spolu so zástupcom Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) pracovné rokovania s primátorom mesta Sabinov Michalom Repaským. Diskusii dominovala téma aktuálneho stavu príprav na vybudovanie nového priemyselného parku v Sabinove, ktorý má ambíciu patriť medzi najväčšie priemyselné parky v Prešovskom samosprávnom kraji (PSK). Súčasťou diskusií bola aj otázka pripravenosti a potenciálu mesta Sabinov prijať ďalšie významné investičné projekty očakávané na východnom Slovenskom v budúcich rokoch, čo môže významne zvýšiť ekonomickú kondíciu mesta a celého regiónu.

Čítať viac
26. 01. 2023

Najvyšší zástupcovia Únie miest Slovenska a Združenia miest a obcí Slovenska na pôde MH SR

Ministerstvo hospodárstva SR pokračuje v rokovaniach so zástupcami verejného sektora.

Čítať viac
26. 01. 2023

Ministra hospodárstva Karla Hirmana dnes prijala prezidentka Zuzana Čaputová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes prijala na pôde Prezidentského paláca ministra hospodárstva SR Karla Hirmana. Hlavnou témou ich rozhovoru boli aktuálne opatrenia, riešenia, ktoré Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR) realizuje v rámci svojej pôsobnosti na pomoc domácnostiam, podnikateľskému sektoru, ale i verejnej správe na elimináciu dôsledkov energetickej krízy. Vo vzájomnej diskusii rezonovala aj otázka energetickej bezpečnosti Slovenska, ktorá predstavuje vysoko aktuálnu tému vzhľadom na vojnový konflikt na Ukrajine vyvolaný Ruskou federáciou.

Čítať viac
25. 01. 2023

Karel Hirman prijal zástupcov Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov

Minister hospodárstva Karel Hirman dnes na pôde ministerstva hospodárstva prijal zástupcov Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC).

Čítať viac
24. 01. 2023

Reakcia ministra: Slovami Galekovho šéfa – poslanec Galek strelil capa

Koľko Karol Galek vykrikuje, toľko sa mýli. Ale poďme pekne od začiatku. Hneď na úvod zásadný fakt: do začiatku septembra, teda pred mojím nástupom do funkcie ministra, Ministerstvo hospodárstva SR nedokončilo a tobôž nevyplatilo žiadnu schému určenú pre podnikateľskú obec či iné subjekty.

Čítať viac
24. 01. 2023

Aktuálne a očakávané opatrenia na oživenie slovenskej ekonomiky v roku 2023 boli hlavnou témou konferencie SOPK

Konferencie Slovenskej a obchodnej priemyselnej komory (SOPK) na tému „Očakávaný vývoj slovenskej ekonomiky v roku 2023“ sa zúčastnil aj minister hospodárstva SR Karel Hirman.

Čítať viac
24. 01. 2023

Minister Karel Hirman prijal zástupcov združenia samosprávnych krajov SK8

Minister hospodárstva Karel Hirman dnes na pôde ministerstva hospodárstva prijal zástupcov združenia samosprávnych krajov SK8.

Čítať viac
16. 01. 2023

Mimoriadna správa: Pomoc pre malých odberateľov je schválená!

Ministerstvo hospodárstva SR pripravilo návrh nariadenia, ktoré ustanovuje na rok 2023 stropy elektrickej energie a plynu pre zraniteľných odberateľov s regulovanou cenou za dodávku energií. Predložené nariadenie vláda SR schválila na svojom mimoriadnom zasadnutí 16. januára 2023. Vďaka schválenému nariadeniu sa tak na rok 2023 ustanovujú maximálne ceny za časť regulovanej dodávky plynu pre koncových odberateľov plynu v domácnosti a malých odberateľov plynu vo výške 99 eur/MWh a regulovanej dodávky elektriny pre malých odberateľov elektriny vo výške 199 eur/MWh.

Čítať viac

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk