17. 10. 2019

Generálny komisár V. Rak o možnosti zúčastniť sa na EXPO Dubaj 2020

Ministerstvo hospodárstva chce, aby účasť Slovenska na medzinárodnej výstave EXPO Dubaj 2020 bola úspešná. Priestory slovenského pavilónu preto rezort hospodárstva ponúka aj podnikateľom a firmám, start-upom, zástupcom kultúrnej obce, regiónom či univerzitám. Generálny komisár slovenskej expozície Vladimír Rak prezentoval túto možnosť aj účastníkom medzinárodnej konferencie SlovakiaTech v Košiciach. „Záujemcovia budú mať v priestoroch národného pavilónu jedinečnú príležitosť predstaviť sa miliónom návštevníkom z celého sveta na jednom mieste v relatívne krátkom čase,” zdôraznil V. Rak.   

Svetová výstava Expo 2020 Dubaj bude od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021 v Spojených arabských emirátoch. Bude to prvá svetová výstava v arabskom svete a účasť na nej už potvrdilo vyše 190 krajín. Organizátori predpokladajú, že priláka 25 miliónov návštevníkov, z toho 80 % bude zo zahraničia. „Ambíciou našej národnej expozície je predstaviť Slovensko ako atraktívnu modernú krajinu dobrých nápadov, ktorá môže ťažiť nielen z tradícií, ale ponúka stále viac kreatívnych myšlienok, inovatívnych vynálezov, kvalitných ľudí a produktov, ktoré sa dokážu globálne presadiť v modernom svete,” zdôraznil generálny komisár V. Rak.  

Hlavnou myšlienkou výstavy je "Spájanie myšlienok, vytváranie budúcnosti", podtémou určenou pre Slovenskú republiku, na ktorú by mala byť zameraná naša prezentácia, je "Mobilita". Ministerstvo hospodárstva pracuje na obsahovom koncepte slovenskej expozície v oblasti leteckého priemyslu a automotive v širšom rozsahu, vrátane kozmonautiky, elektromobility, smart city, cyber security, vedy, výskumu, vývoja či inovácií. Záujemcovia sa budú môcť prezentovať v stálej expozícii ale aj v rotačných expozíciách, kde bude tiež priestor ukázať úspechy v oblasti športu či kultúry. V rámci pavilónu bude vytvorený aj priestor na bilaterálne rokovania. Účasť na výstave zabezpečuje Ministerstvo hospodárstva SR spolu s agentúrou SARIO. Prihlásiť sa je možné prostredníctvom formuláru na adrese https://www.mhsr.sk/ministerstvo/expo-dubaj-2020-1/zaujem-o-ucast

Generálny komisár pripomenul aj ponuku SAE pre podnikateľov a startupistov. Ak organizátorov osloví ich projekt prezentovaný v národnom pavilóne, budú môcť tri roky v tejto ázijskej krajine pokračovať vo výskume a uplatnení ich podnikateľského zámeru na náklady vlády SAE. O možnosti prezentácie na EXPO Dubaj 2020 bude generálny komisár hovoriť najbližšie 24. októbra na Slovenskej kooperačnej burze v Bratislave.

 

Odbor komunikácie MH SR

 

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk