18. 11. 2022

Investície v regiónoch

Návšteva priemyselného parku Rimavská Sobota, stretnutia s miestnymi autoritami a spoločné hľadanie riešení, ako prilákať nové investície, ktoré by do okresu s najvyššou nezamestnanosťou na Slovensku priniesli nové pracovné miesta. Týmto začala tohto-týždňová návšteva štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Petra Šveca v regiónoch, pričom rezort hospodárstva pripravuje konkrétne kroky ako do tejto lokality prilákať nové investície.

V Košiciach nasledovala obhliadka pozemkov a oboznámenie sa s prípravnými prácami výstavby strategickej investície automobilky Volvo v priemyselnom parku Valaliky. Súčasťou cesty štátneho tajomníka, ktorú od Košíc absolvoval spolu s poslancom NR SR a predsedom výboru pre hospodárske záležitosti Petrom Kremským, bol aj pracovný obed s viac ako desiatkou spoločností z rôznych odvetví. Obed v centre metropoly východu organizovala Americká obchodná komora na Slovensku (AmCham Slovakia).

Ďalším cieľom cesty bolo oboznámenie sa so stavom využitia priemyselného parku Záborské pri Prešove a aktualizácia plánovaných nových investícií. Nasledovalo pracovné stretnutie s prednostom Stropkova Petrom Harvanom, kde bola reč o možných nových investičných impulzoch pre toto mesto na severe Slovenska.

V Humennom pokračovala cesta štátneho tajomníka a predsedu parlamentného výboru ranným stretnutím s primátorom mesta Milošom Meričkom. Témou bol rozvoj mesta, ale hlavne alarmujúco rastúca cena za dodávku tepla, od ktorej závisí okolo 20 000 obyvateľov mesta na brehu Laborca. Navštívili aj výrobné centrá spoločností Nexis Fibers a. s. a Andritz Slovakia s.r.o., sídliacich v areáli priemyselného parku Chemes. Témou boli vysoké ceny energií, ale aj povzbudivé rozvojové plány predovšetkým spoločnosti Andritz. O cenách energií a detailoch schém pomoci vlády SR bola reč aj na pôde spoločnosti Oldrati Slovensko s. r. o.

 

Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk