01. 12. 2021

Investičnú pomoc získala úspešná slovenská firma, ktorá sa presadila v Európe

Úspešná slovenská rodinná spoločnosť z Oravy získala investičnú pomoc na ďalší rozvoj. Ide o spoločnosť MTS, spol s.r.o., ktorá bola založená v roku 1996, v súčasnosti zamestnáva približne 400 ľudí závodoch v Krivej na Orave, v Liptovskom Mikuláši a v pobočkách v Košiciach a Bratislave. Je to jeden z významných výrobcov výrobných liniek v Európe, svoje riešenia dodáva do všetkých priemyselných odvetví od automobilového priemyslu cez elektrotechniku až po potravinárstvo. Investičnou pomocou bude podporená jej nová prevádzkareň v Banskej Bystrici. 

Vláda súhlasila s návrhom Ministerstva hospodárstva SR na investičnú pomoc vo výške 269 000 eur. „Financie budú použité na nové pracovné miesta v technologickom centre, ktoré bude zamerané na vývoj vlastných riešení. Ide teda pracovné miesta s vysokou pridanou hodnotou,“ zdôraznil vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Šéf rezortu hospodárstva je rád, že „vláda podporila návrh na ďalší rozvoj úspešnej slovenskej firmy, ktorá sa dokázala presadiť aj v zahraničí.“ 
 
Technologické centrum vznikne v už existujúcej priemyselnej zóne a ponúkne príležitosť časti zamestnancom od predchádzajúceho investora. Súbežne s technologickým centrom bude prebiehať v Banskej Bystrici aj výroba, ktorá nie je ale predmetom podporeného investičného zámeru. Firma investuje do konca roku 2023 do vzniku technologického centra minimálne 970 000 eur. 

 

Tlačový odbor MH SR; foto: MTS
 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk