09. 04. 2019

Podľa R. Chovanca sa mladí ľudia v biznise nestratia

Približne 400 mladých, talentovaných ľudí z celého Slovenska s množstvom kreatívnych nápadov na podnikanie sa predstavilo v jednom z bratislavských centier na 24. ročníku Veľtrhu podnikateľských talentov. Podujatie organizuje nezávislá vzdelávacia organizácia Junior Achievement (JA) Slovensko a na jeho otvorení sa zúčastnil aj štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec.

R. Chovanec zdôraznil, že „aj vďaka aktivitám Junior Achievement vyrastá na Slovensku nová generácia podnikateľov". „Produkty a služby prezentované na veľtrhu svedčia o tom, že mladí ľudia sa v biznise nestratia," zdôraznil štátny tajomník. Mladí študenti prezentovali napríklad diár vyrobený z recyklovateľných materiálov, lyžiarsky doplnok, ktorý by mal uľahčiť manipuláciu pri prenášaní lyžiarskych vecí, ľanové ekologické obaly, ale aj pohybový senzor v aute, ktorý môže zachrániť život.

JA Veľtrh podnikateľských talentov je celoslovenská súťaž JA Firiem a tímov programu JA Podnikanie v cestovnom ruchu. Šesť najlepších tímov zároveň postupuje do májového TOP Finále JA Firiem.

 

Odbor komunikácie MH SR, JA Slovensko

 

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk