27. 02. 2024

Podnikanie spoločnosti Bosch na Slovensku ovplyvnil klesajúci dopyt

Podnikanie spoločnosti Bosch na Slovensku reaguje na klesajúci dopyt po elektrobicykloch. Firma preto urobila strategické rozhodnutie a nebude rozširovať svoje výrobné prevádzky, čím sa zastavili aj rokovania o potenciálnej investícii pri obci Záborské na východnom Slovensku. Bosch zároveň potvrdil, že zastavuje výrobu vo svojom existujúcom závode v Petrovanoch, čo tiež súvisí s poklesom dopytu. Ďalších viac ako tisíc zamestnancov tejto spoločnosti pracujúcich na Slovensku v inom výrobnom sektore sa tieto rozhodnutia nedotknú.

„Informovala som spoločnosť Bosch, že rezort hospodárstva je pripravený rokovať o akejkoľvek  budúcej spolupráci, ktorá by priniesla pracovné miesta do regiónov Slovenska,“ upozorňuje podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva SR Denisa Saková.

Súčasné vedenie Ministerstva hospodárstva SR aktívne podporuje spoluprácu s investormi. V prípade rokovaní s nemeckým investorom Bosch bol rezort hospodárstva pripravený urobiť potrebné zmeny v rokovacom tíme a  pripravené boli i riešenia na výkup pozemkov pre obyvateľov obce Záborské na základe nových znaleckých posudkov. Tieto kroky však už nedokázali zmeniť rozhodnutie spoločnosti Bosch ovplyvnené trhovými faktormi,  z toho dôvodu sa zastaví i príprava priemyselného parku v Záborskom. Vlastníci pozemkov budú môcť opätovne disponovať so svojimi pozemkami pre ďalších prípadných investorov.

Ministerstvo hospodárstva SR v maximálnej možnej miere podporuje investorov v ich projektoch. Návštevy ministerky hospodárstva D. Sakovej v strategických parkoch a rokovania s investormi, napríklad aj s manažmentom zo spoločnosti Winkelmann, sú pravidelnou súčasťou týchto aktivít.

 

Tlačový odbor MH SR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk