17. 05. 2019

R. Chovanec na otvorení zmodernizovanej haly na výrobu munície v Novákoch

Dvojmiliónová investícia v Novákoch prinesie do konca roka prácu štyridsiatim ľuďom. Spoločnosť MSM Nováky otvorila zmodernizovanú halu na kompletizáciu a výrobu munície, a tiež na technické predlženie života munície rôznych typov a kalibrov. Na jej slávnostnom otvorení sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec.

Táto investícia je dobrou správou pre región, zdôraznil štátny tajomník R. Chovanec. „Je dobré, že táto firma je schopná expandovať a prináša nové technológie a príležitosti v tomto ťažko skúšanom regióne. Rovnako ma teší, že sa vytvoria nové pracovné miesta," zdôraznil Chovanec. Zároveň uviedol, že v regióne sa plánujú aj ďalšie investície.

Rekonštrukcia pôvodnej haly trvala približne rok. "Museli sme prepracovať stavebnú časť, zriadili nové linky na technické predĺženie života munície, či jej povrchovú úpravu," vysvetlila riaditeľka MSM Nováky Zuzana Helbichová. V hale podľa riaditeľky navýšia výrobné kapacity o približne 80 % oproti súčasnému stavu. Spoločnosť MSM Group, ktorej súčasťou je aj prevádzka v Novákoch, v súčasnosti exportuje do celého sveta takmer 95 % produkcie. Na Slovensku a v zahraničí zamestnáva viac ako dvetisíc ľudí. Portfólio služieb a produktov je strategicky zamerané na zbrojársky priemysel.

 

SITA, Odbor komunikácie MH SR

Zdroj foto: TASR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk