04. 04. 2022

R. Sulík podporuje zlepšenie podmienok podnikania v oblasti exportu

Zlepšovanie podnikateľského prostredia aj v oblasti podpory exportu je spoločným cieľom Ministerstva hospodárstva SR a Rady slovenských exportérov. Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík o tejto problematike dnes rokoval so šéfom Rady slovenských exportérov Lukášom Parízekom. Minister hospodárstva svoju podporu tejto problematike vyjadril aj podpisom pod Memorandum Pro Export, ktoré iniciovalo združenie.

Memorandum podporili tak firmy, ako aj podnikateľské združenia, ktoré kumulatívne reprezentujú viac ako 10 tisíc slovenských podnikateľských subjektov s tržbami cez 11 miliárd eur. Memorandum podporili aj akademické inštitúcie či odborníci z praxe. Ministerstvo hospodárstva je prvým z rezortov, ktoré tiež podporilo túto iniciatívu.

„Iniciátori memoranda volajú po začatí relevantnej diskusie. Mám za to, že zriadením Rady vlády pre konkurencieschopnosť a produktivitu ako aj podpisom tohto dokumentu, sme tú diskusiu začali,“ zdôraznil minister Sulík po podpise memoranda. „Som rád, že štát podáva pomocnú ruku a akceptoval tento nemalý dopyt podnikateľského sektora. Rada slovenských exportérov víta túto spoluprácu,“ uviedol predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.

 

Tlačový odbor MH SR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk