05. 02. 2020

Rada vlády na podporu exportu a investícií bola prínosom pre štát aj podnikateľov

Opatrenia na podporu vonkajších ekonomických vzťahov Slovenska, koordinácia presadzovania obchodno-ekonomických záujmov Slovenska v zahraničí, ako aj o príprava slovenskej účasti na EXPO Dubaj 2020 boli témami prvého tohtoročného rokovania Rady vlády Slovenskej republiky na podporu exportu a investícií. Posledné rokovanie Rady v tomto volebnom období viedli jej predsedovia - minister hospodárstva SR Peter Žiga a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Minister hospodárstva Peter Žiga okrem iného informoval podnikateľov o možnosti prezentovať sa na tohtoročnej svetovej výstave Expo  v Dubaji. Vybrané firmy by mali mať bezplatne k dispozícii časť slovenského pavilónu. Rezort hospodárstva chce, aby účasť Slovenska na medzinárodnej výstave EXPO Dubaj 2020 bola úspešná. Priestory slovenského pavilónu preto ministerstvo ponúka aj podnikateľom a firmám, start-upom, zástupcom kultúrnej obce, regiónom či univerzitám. 

Rokovanie rady bolo posledné predvolebné, prítomní sa zhodli na potrebe rokovaní v takomto formáte. „Táto platforma prináša pozitívne výsledky, hoci niektoré zasadnutia boli poznačené ostrou výmenou názorov. Spolupráca podnikateľov a vlády je podľa ministra prínosná pre obe strany,“ zdôraznil šéf rezortu hospodárstva P. Žiga. Od svojho vzniku v roku 2012 rada zasadala celkovo 24-krát, účastníci schválili 133 dokumentov a prijali viac ako 150 záverov. 

 

TASR, Odbor komunikácie MH SR 

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk